Menu
CHIP Speedtest

Silná aplikace pro focení na mobilu: profi funkce, které často chybí

28.11.2019 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Silná aplikace pro focení na mobilu: profi funkce, které často chybí

Uživatelé smartphonů na Androidu, kteří rádi fotografují, si zdarma mohou stáhnout aplikaci s profesionálními funkcemi. Ty často v dodávaných aplikacích na telefonu nenajdete.

Smartphony obvykle ve své výbavě disponují aplikací pro fotoaparát a v současnosti je většina modelů vybavena už dobrou kamerou. Pro běžné snímky dodávané aplikace postačí, ale pokud chcete ručně nastavovat např. expozici, u starších zařízení obvykle pomáhá pouze aplikace třetí strany. I když je jich v obchodě Google Play k dispozici celá řada, většina z nich je placená nebo plněna reklamou. Jednou z mála výjimek je aplikace ProCam X: HD Camera Pro, která nabízí spoustu možností nastavení, známých z klasických fotoaparátů.

procamx-logo
ProCamX: HD Camera Pro    
S pomocí aplikace proměníte svůj chytrý telefon na ryzí fotoaparát, včetně vyvážení bílé, rozpoznávání obličeje a nastavení ISO.

 

HD kamera pro Android

hdcamerapro1

Aplikace HD Camera Pro nabízí mnoho možností přizpůsobení.

HD Camera Pro vám umožní plnou kontrolu nad všemi nastaveními fotoaparátu. Můžete tak provádět ruční úpravu zaostření, hodnoty ISO a rychlosti závěrky. To zvlášť oceníte u levnějších verzí smartphonů, které často nemají dobré automatické zaostření. Kromě toho aplikace nabízí živé efekty a stabilizaci obrazu. Obrázky mohou být ukládány kromě formátu JPG také ve formátu RAW, pokud váš smartphone tuto funkci podporuje. To ocení zejména uživatelé, kteří chtějí obrázky později upravovat.

Pomocí aplikace lze také konfigurovat videonahrávky. Nejvyšší možné rozlišení je 4K. Volně lze také nastavit datovou rychlost, takže docílíte dobrého kompromisu mezi kvalitou a zatížením paměti. Aplikace neobsahuje žádné reklamy a nabídky zboží.

Úspěšná aplikace s praktickými funkcemi

HD Camera Pro poskytuje plnou kontrolu nad fotoaparátem v mobilu. Ruční nastavení zaostření, hodnoty ISO a rychlosti závěrky umožňuje pořizovat skvělé snímky. Patříte-li mezi fandy dobrých fotografií, kteří neradi nechávají veškerá nastavení na automatice vestavěných nástrojů, aplikaci oceníte z hlediska jejích možností.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení