Tip pro Android a iOS: vyčištění e-mailové schránky Gmailu
Google provádí zásadní změny ve stylu využívání cloudového úložiště Disk Google, které se…
Skleněné pouzdro na smartphony | foto: CHIP
PanzerGlass nabízí nové pouzdro ClearCase, které na rozdíl od klasických ochranných pouzder umožňuje zachovat vzhled zařízení. Zadní stranu pouzdra totiž tvoří sklo PanzerGlass.
Základ nového pouzdra ClearCase tvoří sklo PanzerGlass na zadní straně s tloušťkou 0,7 milimetru, tedy o 0,3 milimetru tlustší, oproti klasickým ochranným sklům PanzerGlass na displeje zařízení. Použití skla místo polyuretanového termoplastu (TPU) na celé zadní straně pouzdra přináší několik výhod. Jak již bylo zmíněno, je odolnější vůči škrábancům a odření při běžném používaní. Použití skla také zajistí, že ClearCase nebude trpět žloutnutím, jak je tomu u průhledných výrobků z TPU plastu. Méně také ovlivňuje vzhled samotného zařízení.
Rám pouzdra je tvořen měkkým TPU plastem, který je ale ošetřený speciální vrstvou, která má zamezit nepříjemnému žloutnutí. Rám také umožňuje pevnější a jistější uchopení zařízení. Vystouplé části přesně pasují na tlačítka na boku telefonu. Zadní strana i rám pouzdra jsou pokryty silnou oleofobní vrstvou, která zabrání zachytávání otisků prstů. ClearCase je kompatibilní s ochrannými skly PanzerGlass na displej telefonu. Pouzdro PanzerGlass ClearCase bude v obchodech dostupné od v průběhu února za maloobchodní cenu 899 Kč. Dostupné bude pro Apple iPhone 7, 7 plus, 8, 8 plus, Xs, Xs Max a Xr. Další modely od jiných výrobců budou postupně přibývat.
Google provádí zásadní změny ve stylu využívání cloudového úložiště Disk Google, které se…
Přinejmenším v práci bychom vždy, když opouštíme stůl se spuštěným počítačem, měli použít…
Převedení oblíbeného formátu elektronické výměny dokumentů PDF do editovatelného formátu…
Pravidelnými »Patch Days« Microsoft reaguje na řadu kritických bezpečnostních nedostatků, s…