Menu
CHIP Speedtest

Slušně vybavený manažer aplikací: androidový nástroj na zálohy dočasně zdarma

25.09.2020 13:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Slušně vybavený manažer aplikací: androidový nástroj na zálohy dočasně zdarma

Slušně vybavený manažer aplikací: androidový nástroj na zálohy dočasně zdarma | foto: archiv CHIP.cz

Zálohy multimediálního obsahu, jako jsou fotky a videa, jdou poměrně snadno. Pokud jde ale o zálohování zpráv, dat z aplikací nebo různých nastavení, je to obvykle trochu komplikovanější. Na Play je dočasně k bezplatnému stažení prémiová aplikace, která to usnadní.

Zálohy Androidu jsou minimálně stejně tak důležité, jako zálohy dat na PC. Ale u smartphonů na to uživatelé často zapomínají. Přitom mobily často obsahují data osobního charakteru, otevřené přístupy do sociálních sítí, uložená hesla a další data, která by při ztrátě, krádeži nebo technické poruše zařízení mohla uživateli způsobit zbytečné starosti.

V současné době je na Google Play k dispozici praktická aplikace, která výrazně zjednodušuje zálohování na mobilech. Buggy Backup je po omezenou dobu k bezplatnému stažení, jinak je její běžná cena 170 Kč. Akce je časově omezena, proto se před případným stažením aplikace raději ujistěte, zda je stále nabízena zdarma.

Stáhněte si: Buggy Backup

buggybackup-logo

Buggy Backup Pro – aplikace pro Android 26.0.0

CHIP hodnotí Dobrý

Praktický nástroj ze skupiny aplikačních manažerů, který se specializuje na zálohování. Jeho prostřednictvím si snadno vytvoříte backup kontaktů, zpráv a dalších typů dat ze smartphonu.

Stáhněte si

 

Výhody
mnoho možností
podpora zálohování do cloudu
Nevýhody
poněkud nepohodlné ovládání
vyžaduje částečný přístup s právy root

Buggy Backup Pro: silný asistent pro zálohy

buggybackup1

Nástroj nabízí mnoho možností pro zálohování dat aplikací a kontaktů. Pro některé je ale potřeba pokročilý přístup root. Zdroj: Google Play

Buggy Backup Pro není klasickou aplikací pro zálohování dokumentů a multimediálních souborů, jako videa, fotek a hudby. Ty lze snadno přenést do počítače pomocí USB kabelu. Data z aplikací ale s nástroji, které ve své výbavě poskytuje Android, už tak snadno zálohovat nejdou.

Pro aplikaci Buggy Backup Pro to ale není žádný problém. V aplikačním manažeru stačí pouze vybrat aplikaci a určit způsob zálohy. U systému Android je docela praktické zálohování do cloudu, například na Disk Google, protože je rychlé a nevyžaduje příliš úložného prostoru. Promazávat lze i data z dočasné paměti. Pokročilí uživatelé s přístupem root mají k dispozici i další funkce, jako např. kompletní zálohy aplikačních dat.

Při zálohování kontaktů je praktické uložení do souboru VCF, který lze importovat do jiných zařízení s Androidem. Pokud například používáte dva mobily, můžete si tak snadno přenést všechna telefonní čísla z adresáře, aniž byste je museli přepisovat. Podobně to funguje se zprávami SMS nebo messengery, jakými jsou Signal nebo Telegram.

Rychlé řešení je záloha do cloudu

Manažer aplikací Buggy Backup Pro je mezi uživateli oblíbený. Nástroj pro Android nabízí řadu možností nastavení pro správu aplikací a automatické zálohování jejich dat do cloudu. Pouze seznámení s uživatelským rozhraním bude vyžadovat trochu času a úsilí. Nicméně za zkoušku to jistě stojí. Aplikace je dočasně k dispozici bezplatně, jinak je její cena 170 Kč.

mohlo by vás také zajímat: pozor na ztrátu dat – uživatele google disku čeká změna


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.