Menu
CHIP Speedtest

Smartphone nadupaný výkonem: hráči budou spokojeni

03.08.2019 07:00 | Jiří Palyza
Smartphone nadupaný výkonem: hráči budou spokojeni

Přestože současné modely Apple iPhone jsou nejvýkonnějšími smartphony na trhu, Asus ROG Phone II jim silně šlape na paty – a v některých parametrech i předčí. Především hráči budou s novinkou od Asusu spokojeni.

Ve snaze neztratit svou tržní pozici uvádějí výrobci chytrých telefonů nové verze ve stále kratších intervalech. Kromě silné trojky Samsung, Huawei a Apple jsou i další výrobci, kteří dokáží předvést, co v segmentu smartphonů dokáží. Výrobce známý spíše z oblasti notebooků a PC nedávno představil svou novinku v kategorii chytrých telefonů, kterou zvlášť ocení především mobilní hráči. Asus ROG Phone II se nad mnoha parametry špičkové konkurence pousměje a v některých ji i předčí. Není divu. V jeho útrobách se skrývá hardware první ligy.

To že Asus míří svou novinkou na hráče lze poznat už podle designu zadní strany mobilu. Svítící zabudované prvky spolu se dvěma kvalitními předními reproduktory jsou také jasným vzkazem, s čím máme tu čest. Integrovaný software nezůstává pozadu a jasně dokazuje zacílení na mobilní hráče. Nastavené aplikační ikony a režim X umožňuje uživateli nastavení výkonnostních parametrů telefonu ručně (především alokaci pamět pro optimalizaci výkonu.

Stručně k hardwaru: procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus (aktualizace čipu přinesla zvýšení grafického výkonu o 15 %), 12 GB RAM, k dispozici bude i vnitřní úložiště s kapacitou 512 GB). Nový paměťový standard UFS 3.0 nabízí výrazně rychlejší hodnoty čtení a zápisu. Benchmarkové testy ukazují, že s uvedeným hardwarem nový Asus poráží aktuální verze iPhonů.

Další rekord smartphonu se týká displeje. ROG Phone II používá světově první OLED displej pro smartphony s obnovovací frekvencí 120 Hz. Instalovaný akumulátor má kapacitu 6000 mAh, která by tak mohla hráčům nabídnout nepřerušovaný zážitek na několik hodin. Na zadní straně telefonu lze také najít možnosti dalších rozšíření, využít lze přídavné chlazení, stojan nebo přídavný konektor pro sluchátka. 

Přestože byl telefon představen 22. července 2019, jeho uvedení na evropském trhu se očekává v průběhu září.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání