Menu

SMS jízdenka: Zdražení

03.01.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Od 1. ledna 2008 jízdné v Praze podražilo. To se týká i SMS jízdenky.

SMS jízdenka: Zdražení

Nedávno jsme vás informovali, že v Praze je možné zakoupit jízdenku na městskou hromadnou dopravu také pomocí mobilu - zasláním SMS.

Od 1. ledna 2008 však dochází ke zdražení z 20 na 26 Kč a tím se mění i cena SMS jízdenky. V čem je problém? Jízdenka se odesílala na číslo 902 06 20. Poslední dvojčíslí udává cenu SMS a je tedy jasné, že taková jízdenka vás přijde na 20 Kč a je tedy neplatná.

Abyste cestovali s platnou jízdenkou, je třeba abyste zprávu ve formátu DPT poslali na telefonní číslo 902 06 26.

Komentář redakce: Ze zdražení nemá, kromě ministra financí a ředitele dopravního podniku, určitě nikdo radost. Čekali jsme, že SMS jízdenka bude finančně zvýhodněná. Vždyť dnes je tolik trendy být ekologický a výroba papírových jízdenek příliš „zelená" není.

Pokud při nákupu zapomenete a pošlete DPT na staré číslo, dostanete platnou jízdenku - vás bude stát 20 Kč, ale bude v hodnotě 26 Kč. Ale: To se vám podaří pouze jednou, poté již budete upozornění a další jízdenka „za dvacku" již nebude platit.

Vratislav Klega 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení