Menu

Sony Alfa ?230, ?330 a ?380

18.05.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nové zrcadlovky z novými funkcemi

Sony Alfa α230, α330 a α380: nové zrcadlovky z novými funkcemi

Sony rozšiřuje svou řadu jednookých digitálních zrcadlovek Alfa o modely α230, α330 a α380. Model α230 je nejmenší zrcadlovkou se snímačem velikosti APS-C a stabilizátorem obrazu integrovaným v těle aparátu. Díky kompaktním rozměrům se hodí na výlety, na kterých si chcete pořídit kvalitní fotografie, aniž byste s sebou museli nosit objemné tašky s vybavením.

Rozložení ovládacích prvků bylo přepracováno a zároveň byl snížen jejich počet. Orientaci podle výrobce také ulehčí nové rozhraní na 2,7palcovém LCD displeji. Na výběr je šest různých režimů scén. Průvodce na displeji vybranou scénu vysvětlí a přidá ukázkový snímek ilustrující předpokládaný výsledek. Pro někoho může být složité pochopit vztah mezi časem a clonou. Grafické zobrazení přehledně ukazuje, jak zvolené nastavení expozice ovlivní výsledný snímek.

Modely α330 a α380 jsou vybaveny funkcí Quick AF Live View. Tento systém z dílny Sony spojuje přednosti náhledu v reálném čase s rychlým a přesným automatickým ostřením i při pohybujících se fotografovaných objektech. Nový 2,7palcový LCD displej je jasnější a vyklápí se nahoru nebo dolů (kromě modelu α230) ve větším úhlu, aby se vám snadněji fotografovalo v jakékoli pozici.

Stejně jako všechny ostatní fotoaparáty Alfa, nové modely obsahují stabilizátor SteadyShot INSIDE, který zajišťuje ostřejší záběry při fotografování z ruky. Stabilizátor umístěný v těle vyrovnává pohyb aparátu, když nemáte po ruce stativ. Funguje se všemi výměnnými objektivy řady α.

Dalším příspěvkem k dokonalejším snímkům je nově přepracovaná funkce optimalizace dynamického rozsahu (D-Range Optimiser), která inteligentně nastavuje expoziční hodnoty u scén s jasně osvětlenými plochami a zároveň s temnými stíny (například záběry s protisvětlem).

Všechny modely je možné připojit k jakémukoli HD Ready/Full HD televizoru a prohlédnout si fotografie na obrazovce ve velkém rozlišení. Novinkou u fotoaparátů Alfa je funkce BRAVIA Sync umožňující prohlížení fotografií a ovládání dalších funkcí fotoaparátu pomocí dálkového ovladače televizoru Sony.

Modely α230 a α330 budou na českém trhu k dostání od června. Model α380 během července tohoto roku.

Zdroj: Sony

Pavel Trousil

 


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení