Menu

Sony BRAVIA Z - nejvyšší řada 4K HDR televizorů

22.07.2016 12:43 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Sony BRAVIA Z - nejvyšší řada 4K  HDR televizorů

Sony BRAVIA Z - nejvyšší řada 4K HDR televizorů | foto: CHIP

Společnost Sony představila novou, nejvyšší, modelovou řadu HDR televizorů BRAVIA s rozlišením 4K, pod označením ZD9. Má schopnost věrně reprodukovat nejhlubší odstíny černé a jasněji zobrazit prosvětlené scény i barevné odstíny v rozlišení 4K.

Sony u svých nových televizorů Bravia ZD9 s úhlopříčkou 65”, 75” a 100”použila obrazovky s technologií HDR (High Dynamic Range, tedy vysoký dynamický rozsah) s rozlišením 4K. Obraz je tedy kontrastnější a realističtější, nabízí přesnější zobrazení barev, čímž umožňuje věrnou reprodukci autorského záměru.

Zpracování obrazu má na starosti procesor X1 Extreme a technologie podsvícení zobrazovacího panelu Backlight Master Drive.  Díky třem novým technologiím – objektově orientovanému  HDR remasteringu, duálnímu databázovému zpracování a algoritmu Super Bit Mapping 4K HDR, je obsah 4K HDR vylepšen.  Procesor 4K HDR X1 Extreme má kromě stávající databáze pro zvýšení rozlišení (up-scaling database) k dispozici ještě další databázi pro redukci šumu. Duální databázové zpracování prochází tisíce vzorků obrazu (picture patterns), odstraňuje nechtěný šum a zvyšuje tak kvalitu a ostrost. 

Technologie Backlight Master Drive využívá lokální podsvícení. Možnost zesílení a regulace jasu zlepšuje konstant. Doposud bylo lokální podsvícení (local dimming) řízeno v blocích sestávajících vždy z několika LED. V kombinaci s novým přesným algoritmem řízení podsvícení je  Backlight Master Drive schopno ztmavit či rozsvítit každou LED diodu samostatně.

Řada televizorů ZD9 BRAVIA 4K HDR TV využívá operační systém Android TV s uživatelským rozhraním společnosti Sony. Inovovaný a praktický „Content bar“ (lišty s rychlým přístupem k nabídce TV vysílání, USB, internetovému obsahu a dalším zdrojům), který lze vyvolat stiskem tlačítka DISCOVER na dálkovém ovládání, podle výrobce zjednodušuje a zrychluje výběr toho, co chcete v TV sledovat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení