Menu

Sony Ericsson: Rádio s mobilem

24.01.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Sony Ericsson představuje novou produktovou řadu – rádio kombinované s mobilem

Sony Ericsson: Rádio s mobilem

Společnost Sony Ericsson dnes v Indii představila novinku svého portfolia určenou především pro rozvíjející se trhy – mobilní telefony nesoucí označení R. Jedná se o modely R300i a véčko R306i, které nabízejí kromě klasických telefonních funkcí možnost kvalitního poslechu rádia. To umožňuje příjem jak FM, tak i AM frekvence, podporuje RDS, má hlasitý reproduktor s prostorovým zvukem a vyhrazená tlačítka pro ovládání funkcí rádia a zvolení přednastavených stanic. Rádiem je inspirováno i neotřelé designové provedení přístrojů.

Jedna ze stran přístrojů je vždy celá v designu rádia. Kromě reproduktorů jsou zde umístěná tlačítka, která usnadňují ovládání přijímače. Díky nim je tak například možné přepínání mezi přednastavenými stanicemi nebo okamžitá úprava hlasitosti. Rádio lze využít také jako budík nebo pro nahrávání hudebních skladeb či sportovních přenosů. Nahranou sekvenci je pak možné použít také jako vyzvánění.

Modely R300i i R306i disponují oblíbenou funkcí pro rozpoznávání hudby TrackID, která jinak bývá součástí pouze dražších modelů značky Sony Ericsson. Funkce TrackID snadno identifikuje interpreta i název přehrávané skladby.

S oběma modely je možné poslouchat hudbu jak přes přibalená stereo sluchátka tak i hlasitě přes integrované reproduktory s prostorovým zvukem. Model R300i je vybaven jedním reproduktorem, R306i pak dvěma stereo reproduktory.

Součástí obou telefonů je integrovaný fotoaparát – model R306i nabízí rozlišení 1,3 megapixelu a čtyřnásobný digitální zoom. Model R300i je vybaven VGA fotoaparátem. Pořízené snímky lze uložit přímo do vnitřní paměti telefonu nebo se o ně podělit se svými blízkými prostřednictvím bezdrátové technologie Bluetooth™ či MMS.  

Technologií Bluetooth jsou vybaveny oba modely, což jim zajišťuje kompatibilitu s řadou příslušenství Sony Ericsson. Vhodným doplňkem může být například Bluetooth headset HBH-PV703, který nabízí vysoký výkon a čistý zvuk.

Sony Ericsson R300i bude uveden na trh v průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku, a to v měděném a černém barevném provedení. Sony Ericsson R306i bude uveden na trh v průběhu třetího čtvrtletí tohoto roku v černém a bílém barevném provedení.

 

 

Komentář redakce: Hezké kousky pro nás Sony Ericsson chystá, jen co je pravda. FM rádio není v mobilu vůbec špatné. Poslední Walkman od Sony Ericsson – model W910i je také vybaven FM rádiem, kterému nechybí třeba ani RDS a poslouchání je velmi příjemné. V kombinaci s technickým vzhledem se jistě bude jednat o zajímavý produkt. Stále mi vrtá hlavou, jaký účel měl model K850i, se kterým, dle mého názoru, šlápl Sony Ericsson úplně vedle. Byl to jen pokus, nebo mezihra, než přijde skutečně povedený kousek, jakým bude třeba R300i?

Vratislav Klega

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení