Menu

Sony Ericsson XPERIA X2

01.09.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nový komunikátor

Sony Ericsson XPERIA X2

Společnost Sony Ericsson představila nový telefon XPERIA X2, již druhý model multifunkční řady XPERIA, který je vybaven novým operačním systémem Windows Mobile 6.5. V kombinaci s personalizovanými ovládacími panely XPERIA nabízí telefon snadnou multimediální komunikaci s přehledným grafickým designem, s nímž lze nepřetržitě aktualizovat důležité informace.

Internetová komunikace

XPERIA X2 je již druhým zástupcem unikátní řady telefonů Sony Ericsson, která spojuje dva neustále sílící požadavky uživatelů – internetovou komunikaci a multimediální zábavu. Prostřednictvím uživatelského rozhraní XPERIA  má uživatel k dispozici 14 ovládacích panelů, jejichž pořadí si může sám nastavit a mít tak rychlý přístup k nejpoužívanějším funkcím jako je internet, pracovní dokumenty, Skype či zábava. Na velkém dotykovém 3,2“ displeji s kvalitním obrazem je vše naprosto přehledné.

Nový operační systém

S novým operačním systémem Windows Mobile 6.5 je vyřizování pracovních záležitostí snadné i na cestách. Prostřednictvím programů Microsoft Office lze pohodlně prohlížet či upravovat potřebné dokumenty na plnohodnotné QWERTY klávesnici. Rychlé připojení k internetu přes Wi-Fi pak zajistí snadné stahování multimédií či příjem a odesílání objemných e-mailů. Prohlížení uložených dokumentů na větší obrazovce zprostředkovává přiložený kabel s výstupem na televizi.
Výhodou speciální grafiky ovládacích panelů a možnosti pravidelné synchronizace s počítačem je, že uživatele přístroj bezprostředně informuje o plánovaných pracovních schůzkách, důležitých kontaktech, nepřijatých hovorech, zprávách či e-mailech.

Plná multimediální výbava

Součástí telefonu je integrovaný 8,1megapixelový fotoaparát s automatickým i dotykovým zaostřením a stabilizátorem obrazu. Přehled o místě pořízení fotografie zajišťuje zabudovaná aGPS. Z multimediální zábavy jsou uživateli k dispozici dále 3D hry či server pro sledování videoklipů YouTube. Prostřednictvím aplikace Facebook i programu Skype je uživatel v neustálém kontaktu se svými blízkými.
Pro využití telefonu 24 hodin denně 7 dní v týdnu nabízí řada XPERIA svým uživatelům nově zřízenou asistenční službu, která vyřídí případné komplikace s internetovým připojením či technologické závady telefonu v zahraničí ihned pouhým telefonátem.
Z dostupného příslušenství je pro model XPERIA X2 vhodná také výkonná nabíječka do auta AN300. Nabíjí přístroj až o 40% rychleji než ostatní nabíječky. Stačí ji zasunout do zapalovače.
Sony Ericsson XPERIA X2 bude k dispozici na českém trhu v posledním čtvrtletí tohoto roku v černém barevném provedení.

Vratislav Klega

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení