Menu

Sony uvádí odolný smartphone Xperia go

05.06.2012 07:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Společnost Sony Mobile Communications představila chytrý telefon z rodiny Xperia smartphone, určený pro spotřebitele, kteří požadují delší životnost a zvýšenou odolnost pro prachu i vodě. Telefon je tedy odolný proti poškrábání a umožňuje ovládání mokrým prstem s ochranou proti vniknutí prachu, postříkání vodou a ponoření do vody podle mezinárodních norem ochrany IP.

Smartphone Xperia go umožňuje snadné připojení a poskytuje tak možnosti sdílet a vychutnávat si obsah na televizi, chytrém telefonu, přenosném počítači nebo tabletu. Kromě toho jsou z výroby vybaveny hudebními a video aplikacemi Music Unlimited a Video Unlimited od Sony Entertainment Network, které poskytují přístup k hollywoodským trhákům, televizním seriálům a milionům a milionům hudebních skladeb. Telefon Xperia go bude na celosvětový trh uveden ve třetím čtvrtletí roku 2012.

Průzkumy v oboru ukazují, že spotřebitelé považují při rozhodování o koupi chytrého telefonu odolnost a vodovzdornost za významné vlastnosti. Například studie uskutečněná v Japonsku společností Mobile Marketing Data Labo poukázala na vodovzdornost jako jednu ze tří nejdůležitějších vlastností při pořizování chytrého telefonu. V nedávném průzkumu mezi příznivci společnosti Sony Mobile na síti Facebook uvedla odolnost jako nejdůležitější vlastnost při výběru chytrého telefonu celá třetina účastníků průzkumu.

Xperia go nabízí obsah a technologie společnosti Sony ve vytříbeném balení, které je doplněno nejvyšší úrovní ochrany proti prachu a vodě, jaké kdy bylo dosaženo u chytrého telefonu.

 

Klíčové vlastnosti telefonu Xperia go

·         3,5” displej věrně zobrazující realitu s Mobile BRAVIA® Engine pro dokonale ostrý a jasný obraz

·         Rychlý 5 MPx fotoaparát schopný přejít z pohotovostního stavu do režimu záznamu za dobu o něco málo přesahující jednu sekundu

·         Displej s povrchem z minerálního skla odolného proti poškrábání se schopností ovládání i mokrým prstem

·         Nejvyšší úroveň ochrany proti prachu a vniknutí vody u chytrého telefonu – IP67

·         Dvoujádrový procesor s frekvencí 1 Ghz zaručuje vysoký výkon a rychlou odezvu

·         Dodává se s operačním systémem Android 2.3 (Gingerbread), s možností aktualizace na verzi Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). K dispozici bude v černé, bílé a žluté barvě

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení