Menu

SOPA je mrtvá

13.04.2012 12:45 | Redakce Chip + Přidat komentář
Ani dřívější nejzarytější zastánci již nevěří v prosazení zákonu SOPA. V interview pro Bloomberg to potvrdil bývalý americký senátor a nynější CEO Motion Picture Association of America Christopher Dodd, když zmínil, že zákon je mrtvý.

Návrh SOPA, neboli Stop Online Piracy Act, měl omezit pirátství ve Spojených státech a zahrnoval vícero kontroverzních bodů. Vlastníci práv by se podle tohoto zákona mohli například obrátit na jakýkoli federální soud, jež by mohl zakročit proti každému webu na němž se nachází obsah porušující autorská práva nebo odkazuje na "závadný" obsah. Mezi nejhalasnější obhájce SOPA přitom patřila právě nahrávací studia. 

"Je pryč. Podle mě je mrtvý," konstatoval k SOPA Christopher Dodd v rozhovoru pro Bloomberg. Dodd je přitom hlasem obřích společností, mj. Disney či Paramount. 

Lednové představení SOPA provázely mohutné protesty veřejnosti. Těch se zúčastnily také servery Wikipedia či Google. Podle Dodda bude letošní rok v USA především ve znamení voleb. Zároveň však slibuje, že se po jejich skončení pokusí debatu o boji proti pirátství opět rozproudit...

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení