Menu

Společnost HP dokončila akvizici tiskárenské divize Samsung

04.11.2017 10:22 | Milan Loucký + Přidat komentář
Společnost HP dokončila akvizici tiskárenské divize Samsung

Společnost HP dokončila akvizici tiskárenské divize Samsung | foto: CHIP

Společnost HP Inc. oficiálně dokončila akvizici tiskáren společnosti Samsung Electronics. Hodnota této transakce činí 1,05 miliardy amerických dolarů.

HP se tímto spojením otvírají nové příležitosti na trhu podnikových A3 tiskáren, který v současnosti dosahuje hodnoty 55 miliard dolarů, a posílí i svou vedoucí pozici v oblasti A4 laserových tiskových řešení. Těžit může z duševního vlastnictví Samsungu, který do spojení obou společností přinesl více než 6500 patentů a téměř 1300 výzkumníků a techniků s cennými zkušenostmi s laserovými technologiemi, zobrazovací elektronikou, zásobováním a příslušenstvím.

Na základě dohody mj. Samsung investuje do HP 100 až 300 milionů dolarů formou nákupů akcií na volném trhu. HP poskytne více informací při svém Q4 2017 konferenčním hovoru k hospodářským výsledkům.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení