Menu

Store steel a Store art

14.04.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
elegantní externí disky od Toshiby

Store steel a Store art: elegantní externí disky od Toshiby

Toshiba rozšiřuje svou nabídku externích pevných disků o dvě nové modelové řady Store steel a Store art.

Kryt disků Store steel je vyroben z leštěné nerezové oceli v barvě titania, stříbra nebo zlata. Externí disky steel se dodávají ve verzi 1,8", měří 10,3 cm x 6,3 cm x 1,4 cm a nabízí úložnou kapacitu až 160 GB. 1,8" disk je dostatečně malý, aby se snadno vešel do každé kapsy a je i lehký - váží pouhých 120 gramů. Mimoto není zapotřebí žádné externí napájení, protože je napájen prostřednictvím rozhraní USB.

Store art je osobité zařízení dodávané ve velikosti 2,5" a 3,5" s kapacitou od 160 GB do 1000 GB. Aktuálně je k dispozici v černé barvě, ovšem záhy bude možno jej zakoupit v celé řadě barevných variací. Verze 2,5" váží 175 gramů a hodí se pro domácí a kancelářské využití, tak pro cestování. Napájení je řešeno přes USB port. Harddisk nabízí úložnou kapacitu od 160 GB do 500 GB.

Pro uživatele, kteří chtějí ukládat velké objemy multimediálních dat, je k dispozici velkokapacitní verze externího harddisku Store art o průměru 3,5", která poskytuje kapacitu od 500 GB do 1000 GB. Protože je tento model určen pro stolní použití, vyžaduje externí napájení.

Všechny nové modely jsou vybaveny vysokorychlostním rozhraním USB 2.0, je lze snadno použít jako multimediální centra pro ukládání všech typů souborů, včetně filmů, fotografií a hudby. Společnost Toshiba je s ohledem na vyšší úroveň ochrany dodává se softwarovým bezpečnostním balíkem McAfee Internet Security.

Zdroj: Toshiba

Pavel Trousil


 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení