Menu
CHIP Speedtest

Světově největší výrobce smartphonů: Samsung skončil opět jako druhý

07.07.2020 16:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Světově největší výrobce smartphonů: Samsung skončil opět jako druhý

Světově největší výrobce smartphonů: Samsung skončil opět jako druhý | foto: archiv CHIP.cz

Poté co byl Samsung v posledních několika měsících z trůnu světově největšího výrobce smartphonů sesazen, patří tentokrát koruna opět jiné značce. Překvapivě je to Huawei, i když to bylo jen o chlup.

Společnost Huawei byla i v květnu 2020 největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Čínský výrobce tak úspěšně obhájil své prvenství, které poprvé převzal v dubnu 2020.

Pro Spojené státy je to výsměch. Proti Huawei se uplatňuje řada sankcí na zbrzdění jejího podnikání a co se stane? Huawei je už podruhé za sebou největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Takže v uvedených  měsících se alespoň z tohoto pohledu všechny sankce minuly účinkem, naopak, největší čínský výrobce předběhl Samsung a vystřídal ho na vedoucí pozici.

Poté co Huawei vystoupal na první místo v dubnu, zůstává i v květnu Samsung pozadu a čínský obr se opět stává největším výrobcem chytrých telefonů.

Výsledek je ale velmi těsný

samsungno21

Huawei vede nad společností Samsung, ale jen velmi těsně. Výsledek by se mohl v příštích několika měsících opět otočit. Zdroj: Counterpoint

Náskok před Samsungem není nijak velký a činí pouhých 0,1 procenta. Stále je to ale velmi silný signál od společnosti Huawei, že si stále drží svou pevnou pozici. Huawei dosáhl v květnu 2020 na 19,7% podíl na trhu, Samsung 19,6% a na třetím místě je Apple, nyní s tržním podílem 13 procent.

Bude zajímavé sledovat, zda si Huawei udrží pozici i za období měsíce června 2020. Pokud ano, bude největším výrobcem chytrých telefonů za celý kvartál.

mohlo by vás také zajímat: žádné novinky od huawei, uživatelé musí čekat na nová zařízení déle


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.