Menu

Švýcarská fotobanka

20.08.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
bezpečné uložení fotografií

Swiss Picture Bank

Triumfální nástup digitální fotografie otevřel neomezené možnosti – ale vytvořil také nevídaný objem dat. Nebezpečí že ztratíme své fotografie neustále roste. První fotoarchív na světě světě se zárukou vrácení peněz, zaručující dlouhodobé uložení fotografií Swiss Picture Bank - Švýcarská fotobanka - je odpovědí na tento problém.

Dovolená skončila a tisíce fotografií je uloženo na kartě fotoaparátu nebo ve Vašem PC. Co teď? Jednou z možností je vypálit CD nebo DVD – bohužel životnost těchto médií není věčná a neposkytuje žádnou záruku, že o svá data nepřijdete. Ani vypálení na CD nebo kopírování na externí disk vám nepomůže při požáru nebo vykradení bytu. Dokonce i profesionální fotografové se dostali k bodu, kdy zálohování fotografií vnímají jako problémem a ze všech sil se snaží najít bezpečný způsob uložení.

Swiss Picture Bank - Švýcarská Fotobanka – je první trvalý zaručený online archív digitálních fotografií vytvořený, aby Vaše fotografie byly v bezpečí, utříděné a dostupné po generace. Swiss Picture Bank je jediný online archív zaručující uložení na 30 let nebo vrácení 30tinásobku Vámi uhrazeného poplatku. Swiss Picture Bank získala i cenu DIMA2008 (udílené na veletrhu PMA) za nejinovativnější produkt.

Swiss Picture Bank je online služba pro uložení digitálních fotografií. Své fotografie můžete uložit a poté k nim máte přístup kdykoli a odkudkoli kde budete mít připojení k internetu. V nepravděpodobném případě že Swiss Picture Bank ztratí některou z Vašich fotografií, uhradí Vám třicetinásobek Vámi uhrazeného poplatku.

Jak servis vyzkoušet?

Ve svém internetovém prohlížeči si otevřete stránku www.swisspicturebank.com která je plně v českém jazyce. Zde si po jednoduché registraci otevřete svůj účet a získáte zcela ZDARMA prvních 100 kreditů pro uložení vašich fotografií. Ty pak můžete uložit přímo přes webové stránky.
Jaké jsou náklady? Pro uložení fotografií si zakoupíte kredity. Cena jednoho kreditu je 0,03 EUR (asi 0,80 Kč) (cena 500 kreditů je 15 EUR (400Kč) – při jednorázovém nákupu 1.000 a více kreditů jsou poskytovány kredity navíc zdarma). Kredity pak využijete na www.swisspicturebank.com. Jeden kredit odpovídá uložení jedné fotografie na dobu 30 let a to bez jakýchkoli dalších poplatků! Nemusíte se
starat o žádné měsíční nebo roční předplatné. Ve zkratce, za 80 halířů získáte garantované uložení fotografie po dobu 30 let na diskových polích švýcarských komerčních bank.

Fotografie lze uložit i na dobu 99 let - hodnota jedné uložené fotografie je v tomto
případě dva kredity. Software pro Swiss Picture Bank zajišťuje Swisscom IT. Tato firma zajišťuje IT infrastrukturu pro Švýcarské banky - takže pokud se zde rozhodnete uložit své fotografie můžete být naprosto klidní. Swiss Picture Bank je jištěna nadací Picture Guarantee Foundation. Neziskovou nezávislou nadací která byla založena pro zajištění bezpečného uložení Vašich digitálních fotografií. Všechny soubory jsou duplikovány a uloženy na několika místech Švýcarska takže si můžete být jisti že jsou uloženy bezpečně.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení