Menu
CHIP Speedtest

T-Mobile elektronické vyúčtování

05.04.2009 23:00 | Redakce Chip

konec papírových faktur

T-Mobile elektronické vyúčtování

Každý to dobře zná - šanony nebo krabice od bot plné vyúčtování za byt, plyn, elektřinu, televizi, telefony. Komu by se to chtělo třídit? A tak ročně každý z nás spotřebuje 150 kg papíru a všichni se topíme ve sběru, který nám asi k ničemu nebude, ale co kdyby... T-Mobile však od dubna 2009 zavádí možnost zvolit ekologickou variantu vyúčtování v elektronické formě. Zákazníci tak budou mít přehled o své útratě zdarma on-line, a navíc dříve oproti faktuře tištěné. Elektronická faktura je platným daňovým dokladem díky elektronické značce a časovému razítku.

Výhody: rychle, přehledně, ekologicky

Elektronické vyúčtování má díky elektronické značce a časovému razítku platnost daňového dokladu.

Elektronická faktura je k dispozici dříve, než faktura tištěná. Je vystavena ve stejný den jako tištěná verze (zpravidla 6. den po skončení zúčtovacího období), doručena je téhož dne na zadanou e-mailovou adresu. Zároveň je k dispozici na internetu prostřednictvím služby Můj T-Mobile v sekci Vyúčtování a platby.

Pokud chce mít zákazník jistotu, že elektronické vyúčtování nepřehlédne, může si s pomocí služby Můj T-Mobile snadno nastavit službu e-mailového upozornění.

Zákazník, který využívá elektronickou verzi vyúčtování má navíc možnost získat podrobný výpis hovorů jen za 1 Kč.

Elektronická faktura na zkoušku

Nejste-li si jisti, zda vám bude elektronická podoba vyúčtování vyhovovat, můžete si je nastavit na zkoušku po dobu 3 měsíců, opět na Mém T-Mobile. Po následující tři měsíce dostávat obě varianty vyúčtování zároveň. Pokud si nezvolíte jinak, po ukončení zkušební periody vám bude zasíláno pouze elektronické vyúčtování.

Jak objednat a bez čeho se neobejdete

Zákazník se může sám obsloužit on-line prostřednictvím služby Můj T-Mobile na www.t-mobile.cz (v sekci Můj T-Mobile/Vyúčtování a platby/Forma Vyúčtování). Druhou možností je pak zavolání na Zákaznické centrum T-Mobile 603 603 603 (4603 ze sítě T-Mobile)

Pro bezchybné využití elektronického vyúčtování je potřeba Adobe Reader verzi 7.0.5. a výše. Při obdržení prvního elektronického vyúčtování si zákazník jednoduše nainstaluje certifikát potřebný pro ověření platnosti elektronické značky a dále už jen přijímá elektronická vyúčtování.

Vratislav Klega

Tento članek není službou T-Mobile

Vaše příspěvky v diskuzi pod článkem nejsou žádným způsobem vyřizovány!


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení