Menu

T-Mobile M2M

19.10.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
speciální tarif

T-Mobile M2M

T-Mobile vylepšuje svou nabídku určenou pro uživatele M2M aplikací. Od dnešního dne si mohou všichni zájemci aktivovat nový tarif M2M, který je, jak sám název napovídá, vhodný pro „machine to machine" aplikace, jež přenášejí malé objemy dat. Uplatní se tak například u dohledových zařízení, zabezpečení objektů či logistiky vozového parku.

„M2M aplikace jsou jednou z nejdynamičtějších částí našeho Partnerského programu. Počet SIM karet, který se využívá v těchto řešeních, se každoročně zvyšuje o desítky procent," říká Jan Roule, ředitel útvaru Partnership a Wholesale společnosti T-Mobile.

Hlavními výhodami nového tarifu je jeho nízký měsíční paušál a volné jednotky nejen pro datové, ale i hlasové služby. Za 99 Kč bez DPH měsíčně (117,81 Kč s DPH) získá uživatel 30 SMS zdarma do sítě T-Mobile, 1 megabajt volných dat (EDGE a GPRS) a nově také hlasové služby - 5 volných minut volání. Předností jsou nízké ceny za datové přenosy po překročení limitu, 1 MB vyjde na 30 Kč bez DPH (35,70 Kč s DPH).

Nový tarif se tak ideálně hodí pro všechny, jejichž M2M aplikace pracují s malými objemy přenášených dat, jako jsou například řešení pro logistiku vozového parku, zabezpečení budov, automobilů, lokalizace osob nebo dohled výtahů.

Novinka nahrazuje dosavadní paušální program Data&SMS. Jeho stávající uživatelé si mohou zvolit, zda si jej ponechají nebo přejdou na tarif M2M.

Tarif M2M - ceník

Cena s DPH

Měsíční paušál

117,81 Kč

Volné minuty

5 minut

Volné SMS (do sítě T-Mobile)

30 SMS

Volné MB (EDGE/GPRS)

1 MB

Volání do všech sítí

8,33 Kč/min

Volní v rámci PPS*

3,57 Kč/min

Data CSD

3,57 Kč/min

SMS do sítě T-Mobile/ostatních sítí

1,79/3,57 Kč

Data GPRS - internet za 1 MB

35,70 Kč

Data GPRS - WAP za 1 MB

595 Kč

Poznámka: *PPS = privátní podniková síť

Partnerský program T-Mobile je otevřený jakékoliv firmě, která nabízí zajímavé inovativní řešení v oblasti telekomunikací a má zájem nabízet své služby nejen zákazníkům T-Mobile. V současné době se ho účastní více než 60 společností, které poskytují přes 100 řešení. K nejčastějším patří služby zaměřené na logistiku vozového parku. V nabídce nechybí ani aplikace pro mobilní sběr dat, zabezpečení objektů a vozidel, vzdálený přístup do kanceláře či SMS platby.

Více informací na www.t-mobile.cz/partnership.

Komentář redakce: Na první pohled tarif příliš zajímavě nevypadá, za 118 Kč měsíčně můžete mít předplacenou kartu s kreditem, po prozkoumání účelu však přijde tarif vhod. Třeba typické IP kamery, které hlídají nějaký prostor. Pokud něco spatří v době, kdy by se v místě neměl nikdo pohybovat, ihned na e-mail pošlou fotku (k tomu ten 1 MB dat) a také napíší varování (přes SMS) majiteli. Lepší systémy mohou i zatelefonovat, aby majitel kamery slyše hlasy v okolí. A takových použití by se jistě našlo více. U konkurence podobné tarify zatím chybí.

Vratislav Klega

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení