Menu

T-Mobile spustil 3G

09.12.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
otestujte 3G v Praze

T-Mobile spustil 3G

Spuštění 3G vstupuje do závěrečné fáze. Dnes v 15:00 hodin spustil T-Mobile ve vybraných oblastech v Praze testovací provoz, tzv. Friendly user trial. Přednosti nové technologie si budou moci vyzkoušet všichni zájemci z řad zákazníků T-Mobile, stačí se jen zaregistrovat a mít mobilní telefon podporující technologii 3G. Ostrý provoz by pak měl odstartovat v průběhu ledna příštího roku.

T-Mobile ode dneška nabídne jednu z nejmodernějších verzí 3G sítě, která je v současnosti dostupná. Použitá HSPA technologie, jejímž dodavatelem je společnost Nokia Siemens Networks, umožňuje vysokorychlostní mobilní datové přenosy. Zákazníci se tak mohou těšit na rychlé načítání webových stránek, stahování obrázků, sledování videa či časově nenáročný download objemných příloh elektronické pošty.

3G síť bude dostupná ve vybraných lokalitách v Praze (mapa pokrytí zde) a do provozu pro všechny zákazníky bude uvedena v lednu 2010. Během testovací fáze budou moci zákazníci dosahovat rychlostí až 3 Mbps (download)/1,5 Mbps (upload).

K testování se mohou připojit sami zákazníci T-Mobile - stačí se zaregistrovat pomocí bezplatné SMS ve tvaru 3G A, kterou odešlou na telefonní číslo 4902; deaktivaci lze provést obdobně: 3G D na 4902. Potřebné je samozřejmě mít mobil nebo datové zařízení podporující 3G technologii. Zákazníci tak budou moci přímo v telefonu zažít veškerý komfort rychlého mobilního internetu.

Své postřehy k fungování nové sítě mohou účastníci testovacího provozu směřovat na Zákaznické centrum T-Mobile - telefonní číslo 4603 ze sítě T-Mobile.

V příštím roce se především na vysokorychlostní surfování v mobilu mohou těšit nejen zákazníci v Praze, ale i v krajských městech v České republice. Konkrétní dostupnost nových služeb bude vždy možné jednoduše nalézt na mapě pokrytí.

Další informace na www.t-mobile.cz/testujeme3G.

Komentář redakce: Byli jsme u toho, když T-Mobile představoval hardware, který se v BTS používá. Sami jsme si mohli vyzkoušet, že HSPA je opravdu rychlé, více než 1 Mb/s nebyl problém. Během testování bude rychlostní limit 3 Mb/s. Zatím ani nezáleží na tom, jaký tarif máte, rychlost budete mít neomezenou. Nezapomínejte však na to, že s HSPA skáčou kilobajty mnohem rychleji.

Vratislav Klega


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení