Menu

Tablet Intuos3

18.08.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Wacom míří do vesmíru

 

Wacom míří do vesmíru s tabletem Intuos3

Mezinárodní vesmírná stanice využívá ve svém výzkumu Intuos3. Ve spojení s řadou výzkumných francouzských laboratoří, vyvinula francouzská vesmírná agentura CNES neurosenzorickou stimulační platformu, "SENS", založenou na virtuální realitě. Tuto jednotku lze použít pro pokusy v neurovědě s tím, že se jich budou účastnit astronauti před, během a po letu v Mezinárodní vesmírné stanici.

Dva tablety Intuos3 a 4 se využívají jako součást neurovědeckého výzkumného projektu s názvem "3D Space". Cílem projektu "3D Space"  je zkoumat změny v mentální reprezentaci astronautů jejich okolního prostředí.

"Projekt 3D Space je určen k otestování hypotézy, že změněné vizuální vnímání  má nepříznivý vliv na motorickou kontrolu," vysvětluje Eric Lorigny, vývojář užitečného zatížení v  agentuře  CNES." Astronaut je požádán, aby na tabletu reprodukoval tvary nebo text. Tablet nám umožňuje zaznamenat a analyzovat reakce jak na zemi, tak ve vesmíru."

Guido Möller, výrobní manažer profesionálních výrobků společnosti Wacom úzce spolupracoval s agenturou CNES: "Jedná se o klíčový milník v historii společnosti Wacom a jsme velmi hrdi na to, že si Evropská vesmírná agentura zvolila ke svému výzkumu právě Intuos3."

Intuos3 je sérií deseti tabletů s digitálními pery, zacílených na profesionální uživatele. Používá se v různých oblastech počínaje designem až po lékařské aplikace. Každý tablet vykazuje rozlišení 5,080 dpi a patentované bezdrátové a bezbateriové pero vykazuje hodnotu 1,024 úrovní tlakové citlivosti. Intuos3 byl kvalifikován agenturou CNES pro použití ve vesmíru.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení