Menu

Tablet od Dellu

11.08.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
multidotykové ovládání

Tablet od Dellu: multidotykové ovládání

Společnost Dell nabízí upgrade pro první tablet PC s multidotykovým ovládáním. Na laptopu Dell Latitude XT tak zákazníci nyní mohou využívat výhody „multitouch", který je známý z Apple iPhonu.  Potřebný upgrade lze stáhnout na adrese www.support.dell.com.

K novým funkcím patří:

  • Posouvání (scroll) - umístění dvou prstů na obrazovku a jejich vodorovný nebo svislý posun umožňuje uživatelům pohyb ve webových prohlížečích a pracovních aplikacích.
  • Přiblížení (zoom) - dotkne-li se dvěma prsty obrazovky a posune je k sobě, může uživatel přibližovat a vzdalovat obsah, např. obrázky nebo internetové stránky.
  • Programovatelné dvojí poklepání (programmable double-tap) - uživatel si může naprogramovat příkaz, například spuštění internetového prohlížeče nebo vypnutí obrazovky pro úsporu energie, jejž aktivuje dvojím poklepáním dvěma prsty.

Podporovány jsou aplikace jako Microsoft Outlook, Internet Explorer, Google Earth atd. Upgrade zdarma lze snadno nainstalovat s pomocí průvodce, který zákazníka provede celou instalací.

Demo multidotykového ovládání pro Latitude XT najdete zde nebo na konkrétních případech práce s Windows zde.

Zdroj: Dell

Pavel Trousil

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení