Menu

Tablety Amazonu budou zalevno

29.08.2011 09:16 | Redakce Chip + Přidat komentář
Tablety Amazonu budou zalevno

Tablety Amazonu budou zalevno | foto: CHIP

HP bezděky provedl pro Amazon cenný marketingový průzkum.

Tablety od Amazonu se prý budou prodávat pod výrobními náklady (obdobně jako čtečky Kindle). Amazon, jenž se chystá uvést na trh vlastní tablet v září nebo v říjnu, si nemohl přát nic lepšího než „marketingový průzkum bojem“, který nepředloženě provedl HP se svým TouchPadem, když jej výprodejně zlevnil až na $99. Z toho, co se dělo potom, lze usuzovat, že neapplovský tablet by se velmi dobře prodával za cenu někde kolem $200.

Amazon se chystá uvést tablety dva: sedmipalcový, a devíti‑ až desetipalcový. Má na nich být Android. Podle posledních pověstí bude uvnitř hardware od Intelu, a nikoli od Nvidie. Podle nejmenovaných zdrojů mají každopádně stát stovky dolarů pod iPadem. Střízlivější by asi bylo očekávat, že ten větší spíše kolem $300.

Amazon si může dovolit prodávat za cenu „dotovanou“, jelikož náklady se mu předpokládaně vrátí skrze vlastní androidí „Appstore“; také skrze prodej hudby pro cloudový přehrávač a elektronických knih — jak pro aplikaci Kindle pro Android, tak pro čtečku oblačnou.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení