Menu

Telekom Austria / Volný

13.08.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Zrychlení na 16Mbit

VOLNÝ zrychluje internet

Telekomunikační společnost Telekom Austria Czech Republic, známá pod značkou VOLNÝ, bude od 18. srpna nabízet jako první na českém trhu vysokorychlostní připojení 16 Mbit/s. Pokud si zákazník objedná službu VOLNÝ Internet, bude mít toto připojení trvale za cenu 669,- Kč.

„Vysokorychlostní připojení se těší mezi českými uživateli stále větší oblibě a my se setkáváme s kontinuálním nárůstem zájmu ze strany zákazníků. Nově proto budeme nabízet nejenom zrychlení na 16M, ale také připojení 8M za cenu obdobnou, jakou má dnes 2M u konkurence, čímž se připojení 8M stane nejlevnějším na českém trhu,“ říká Franz Bader, místopředseda představenstva a Chief Marketing Officer Telekom Austria Czech Republic.

Zákazníci, kteří využívají svoji pevnou linku a platí za její vedení paušál, si mohou objednat službu VOLNÝ Internet 16M za cenu 669,- Kč. Telekom Austria Czech Republic také jako jediná na českém trhu nabízí „naked ADSL“ – internetové připojení bez nutnosti disponovat aktivní telefonní linkou. Jedná se o službu VOLNÝ Internet Extra 16M, která v praxi znamená, že se nemusí platit paušál za pevnou linku, ale pouze za připojení k internetu. Zákazníci si tuto službu mohou objednat prostřednictvím bezplatné linky nebo na internetových stránkách http://adsl.volny.cz za 929,- Kč.

Komentář redakce: Má honba za megabajty ještě smysl? Na jaké cifře se závody zastaví? Podle našeho názoru je využitelná rychlost internetu přibližně na úrovni 5-8 Megabitů. Ta vám umožní bez problémů sledovat online vysílání v přijatelné kvalitě a zároveň surfovat či stahovat data přijatelnou rychlostí - pro běžného uživatele je připojení 16 Mbit zbytečností.

Dalo by se tedy říci, že jde především o reklamní tah. Celou záležitost je ale možné sledovat z ještě jednoho úhlu pohledu...

Pokud se podíváte do Chipu č.9, najdete v něm článek o snaze určité skupiny poskytovatelů, kteří chtějí ud uživatelů vybírat poplatek (na způsob cla) za používání datově náročných služeb. Jak se zdá, jde Volný naštěstí zcela jinou cestou...

Petr Kratochvíl

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení