Menu

Tesla bude vysvětlovat: Modelu Y za jízdy upadl volant – ještě že umí řídit i bez něj

10.03.2023 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Tesla bude vysvětlovat: Modelu Y za jízdy upadl volant – ještě že umí řídit i bez něj

Tesla bude vysvětlovat: Modelu Y za jízdy upadl volant – ještě že umí řídit i bez něj | foto: SCREEN POST/Unsplash

Zástupci Tesly budou muset vysvětlit jak je možné, že minimálně ve dvou případech vozů Tesla Model Y se za jízdy uvolnil volant. Šlo o dva různé incidenty, kdy se volant zcela oddělil od sloupku řízení.

Předběžné zkoumání bylo zahájeno 4. března a podle informací americké NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration) se týká více než 120 tisíc vozidel. V obou případech byla zcela nová vozidla dodána bez potřebného upěvňovacího šroubu pro připevnění volantu ke sloupku a v době incidentu měla nízký kilometrový nájezd.

Agentura AP uvádí, že jedna ze stížností pochází ze v současných dnech virálního příspěvku na Twitteru. V něm dotčená rodina zdokumentovala, jak se volant jejich Tesly Model Y uvolnil při řízení vozidla.

Tesla majiteli vozidla vyčíslila cenu opravy ještě před její realizací na 103,96 USD. Do té doby byl rodině poskytnut náhradní vůz Tesla Model Y.

twitter

| Zdroj: Twitter/Prerak & Neha Patel (@preneh24)

 

Před rozhodnutím, zda bude na vozy Tesla Model Y provedena svolávací akce, zástupci NHTSA prozkoumají, jak často se problém vyskytuje.

Už minulý měsíc Tesla svolala tisíce elektromobilů Model Y poté, kdy bylo zjištěno, že šrouby v zadních sedadlech vozidel nejsou správně zajištěny. V případě nehody hrozí jejich uvolnění, což zvyšuje riziko zranění.

Nedávno proběhly i další svolávací akce na vozidla Tesla. Šlo i o aktualizace softwaru, což byl případ více něž 360 tisíc vozidel, vybavených systémem Tesla Full Self-Driving. V únoru je výrobce svolal kvůli obavám o bezpečnost vozidel a dodržování dopravních předpisů.

Uvolnění volantu už bylo dříve hlášeno i u jiných modelů Tesla, ale tyto případy nevedly ke stažení dotčených vozidel z trhu.

Zdroj: The VergeTwitter

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení