Menu

Tesla slibuje neprůstřelné čelní sklo: jeden z fandů střelných zbraní si to ověřuje útočnou puškou

02.12.2021 16:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Tesla slibuje neprůstřelné čelní sklo: jeden z fandů střelných zbraní si to ověřuje útočnou puškou

Tesla slibuje neprůstřelné čelní sklo: jeden z fandů střelných zbraní si to ověřuje útočnou puškou | foto: Tunde Abati/Unsplash

Napadlo by vás někdy střílet na téměř nové auto za přibližně 2,5 milionů Kč dlouhými zbraněmi? I když jak se nad tím člověk zamyslí, v některých případech možná i ano. Youtuber FullMag měl stejný názor a chtěl zjistit, zda je E-SUV skutečně neprůstřelné.

Co tedy vlastně bylo za testem youtubera, který si vzal zánovní Teslu za svůj cíl? Vše má zcela prostý důvod: standardní čelní sklo Tesly bylo nahrazeno údajně neprůstřelným sklem od výrobce Armormax. Pro důkaz, že to tak skutečně je, do něj FullMag střílí z útočné zbraně AK47, jejíž účinnost je proslulá. To ale není všechno. Na pomoc si vzal i těžký kulomet Browning ráže 50 a samopal MP5.

Pokud by čelní sklo testované Tesly vydrželo tuto zkoušku, je skutečně neprůstřelné. Plán vzít ho pod palbu se ale trochu zvrtne. První kulky dopadají do víka zavazadlového prostoru a v průběhu testu dochází k mnohem většímu poškození Modelu X, než jen čelního skla, které bylo původním a jediným cílem. Youtubeři ale upozorňují, že navzdory poškození citlivých míst nedošlo k žádnému požáru. Nicméně, přesvědčte se sami.

| Zdroj: YouTube/FullMag/AK47 vs Tesla

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení