Menu

TEST: Canon Pixma TS6350: výborné fotografie, bezdrátově i z mobilu

20.04.2020 16:50 | Michal Bareš + Přidat komentář
TEST: Canon Pixma TS6350: výborné fotografie, bezdrátově i z mobilu

TEST: Canon Pixma TS6350: výborné fotografie, bezdrátově i z mobilu | foto: CHIP

Za cenu okolo 2 600 Kč nabízí Canon Pixma TS6350 funkci tiskárny, skeneru a kopírky. Její používání usnadňuje přehledný ovládací program a také možnost bezdrátového tisku z telefonu.

Tiskárnu lze k počítači připojit prostřednictvím USB portu, ale nechybí ani možnost připojení k Wi-Fi routeru. Líbilo se nám snadné zprovoznění bezdrátového tisku z mobilního telefonu, realizované prostřednictvím aplikace Canon Print. Tu můžete do telefonu nainstalovat pomocí QR kódu, který se na displeji zobrazí po stisknutí tlačítka „QR“.

OLED displej má rozměry 26 × 26 mm, zobrazuje na černém pozadí bílý text a není dotykový, ale spolu se sedmi hardwarovými tlačítky je ovládání pohodlné. V tomto ohledu lze vytknout pouze to, že pro výběr černobílé nebo barevné kopie nejsou vyhrazena samostatná tlačítka, ale je třeba vykonat tři potvrzení v menu.

mohlo by vás také zajímat: srovnávací test multifunkčních tiskáren

Tiskárna nabízí výbornou kvalitu a velmi dobrou rychlost tisku. Z hlediska kvality tisku oceňujeme jak podání textu, tak hlavně kvalitu fotografií. Líbila se nám příkladná ostrost a skvělé barevné podání. Při tisku lze díky duplexní jednotce zadat automatický oboustranný tisk – text sice v tomto případě není tak sytý jako u tisku jednostranného, ale i tak je kvalita tisku v tomto režimu velmi dobrá. Méně kvalitní jsou pouze kopie, ale to je bolest všech multifunkčních inkoustovek.

Zařízení používá pět inkoustových zásobníků, kromě CMY je zde i dvojice černých inkoustů pro fotografický a textový tisk. Při výpočtu nákladů na tisk jsme vycházeli z cen velkoobjemových zásobníků inkoustu (s označením XXL) a ceny jsme hledali v levném, ale solidním e-shopu. Tisk jedné černobílé strany A4 pak vychází na 0,76 Kč a tisk barevné strany A4 na 1,67 Kč.

Rozlišení / formát 4 800 × 1 200 dpi / A4
Funkce tisk, kopírování, skener
Výbava USB 2.0, Wi-Fi
Kapacita vstupní / výstupní 100 / 100 listů A4
Tiskové náklady (CMYK/K) 1,67 / 0,76 Kč
Rychlost tisku (10 str. / 18 str. PDF) 59 s / 97 s
Cena 2 590 Kč
CHIP velmi dobrý (1,4)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.