Menu

Test: JBL Flip 6 – výborný zvuk a odolnost

22.12.2022 15:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Test: JBL Flip 6 – výborný zvuk a odolnost

Test: JBL Flip 6 – výborný zvuk a odolnost | foto: JBL

JBL Flip 6 patří do kategorie univerzálních bezdrátových reproduktorů, které lze poslouchat jak doma, tak je lze díky stále ještě kompaktním rozměrům 68 x 72 x 178 mm a hmotnosti lehce přes půl kilogramu snadno odnést kamkoliv s sebou.

Ve venkovním prostředí majitelé ocení voděodolné provedení kategorie IP67, které zajistí ochranu před pádem do vody nebo náhodným politím. Celkový RMS výkon reproduktoru činí 30 W. Integrovaný 4800mAh akumulátor dokáže Flip 6 udržet v chodu okolo 12 hodin, dobíjecí zdířka má podobu USB-C konektoru. Případné drátové zdroje hudby lze k reproduktoru připojit pomocí USB-C zdířky (redukce z 3,5mm audiokonektoru na USB-C není součástí dodávky, ale napájecí USB-C/A kabel ano).

Ovládání reproduktoru je klasické a je řešeno pomocí gumových tlačítek regulace hlasitosti, která poslouží i pro přesun mezi skladbami. Poté je zde tlačítko pro náhodný výběr skladeb a tlačítko pro spouštění a přerušení přehrávání. Praktická je možnost upevnění poutka pro snadnější přenášení. Zvuk reproduktoru je perfektní, také díky tomu, že kromě dvou středových měničů obsahuje i dva měniče výškové a basreflex.

2-jbl-flip6

| Zdroj: JBL

Zařízení si v souladu s moderními trendy nelibuje v přehnaných basech, ovšem i tak je reprodukce dostatečně důrazná a hmotná. Střední tóny jsou čisté, nástroje a hlasy jsou s ohledem na velikost zařízení dobře oddělené a prostor pódia je dostatečně velký. Ve výškách si je reproduktor rovněž příjemně jistý, jiskřivé zvuky nejsou řezavé a nechybí jim vzdušnost. Flip 6 spolupracuje s mobilní aplikací pro telefony se systémem iOS i Android. Ve své cenové kategorii nabízí Flip 6 opravdu skvělý zvuk, vynikající zpracování a velmi dobrou mobilitu ve všech typech prostředí.

Technické specifikace

Reproduktory 30 W
Akumulátor (kapacita/výdrž) 4 800 mAh / 12 hodin
Frekvenční rozsah 63 – 20 000 Hz
Aplikace iOS, Android
Výbava IP67, Bluetooth 5.1, USB-C
Rozměry a hmotnost 68 x 72 x 178 mm / 550 gramů
Cena 3690 Kč
CHIP výborný (1,4)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení