Menu

Test: Optoma HD27

03.04.2017 13:50 | Michal Bareš + Přidat komentář
Test: Optoma HD27

Test: Optoma HD27 | foto: CHIP

Optoma HD27 je zajímavý a cenově dostupný DLP projektor s velmi dobrou kvalitou obrazu, Full HD rozlišením a dostatečnou rychlostí i pro hraní počítačových her.

V seznamu podporovaných funkcí nechybí ani možnost sledování her a videa v 3D, pro její využití by ale bylo nutné dokoupit speciální 3D emitor a aktivní brýle. Součástí dodávky je však dálkové ovládání s podsvícenými tlačítky.  Za cenu pod 20 000 Kč nabízí projektor opravdu kvalitní obraz s vysokou světelností, díky které lze obsah pohodlně sledovat i v osvětlené místnosti. Vynikající je i kvalita barev a přednastavený režim barevného rozsahu na úrovni 98 % standardu Rec 709. S ohledem na kompaktní rozměry a vysoký výkon projekční lampy (3 200 ANSI lm) je logické, že vnitřek projektoru vyžaduje intenzivní chlazení. Zařízení má na sobě dostatek ventilačních otvorů, ale i tak je při práci projektor poměrně hlučný. K projektoru lze připojit dva zdroje videa přes dvojici HDMI 1.4 konektorů, z nichž jeden podporuje MHL, takže promítat lze i z monilních telefonů a tabletů. Optoma HD27 ale bohužel nedokáže přehrávat multimediální obsah přímo z připojeného USB disku. Sice tímto rozhraním disponuje, to je ale určeno pouze pro servisní účely, případně pro připojení myši. Integrované reproduktory mají deklarovaný výkon 10 W, takže hlasité jsou dostatečně, ale nehrají moc dobře. Co je však prvotřídní, to je obraz. Tak kvalitní podívaná na projektoru cenové kategorie do 20 000 Kč se jen tak nevidí. S kvalitním 1080p zdrojem (např. Blu-ray), plátnem a na delší vzdálenost nabízí projektor zážitek srovnatelný s návštěvou kina. Vzhledem k tomu, že projektor nepracuje se zkrácenou projekcí, doporučujeme obraz promítat minimálně ze vzdálenosti 3–4 metrů, odměnou ale bude opravdu kvalitní podívaná.

Technická data

Výkon lampy / projekční technologie: 3 200 ANSI lm / DLP

Nativní rozlišení: 1 920 x 1 080 bodů

Projekční vzdálenost              1–10 metrů

Kontrast / životnost lampy     25 000 : 1 / 5 000 hodin

Rozhraní: 2x HDMI (1x s MHL), 1x USB 2.0

Spotřeba provoz / standby     cca 220 W / < 0,5 W

Rozměry a hmotnost 30 x 23 x 9,7 cm, 2,38 kg

Cena 18 990 Kč

CHIP výborný (1,2)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení