Menu
CHIP Speedtest

TIP: Wi-Fi – jak zakázat mapování vaší bezdrátové sítě

19.08.2020 18:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
TIP: Wi-Fi – jak zakázat mapování vaší bezdrátové sítě

TIP: Wi-Fi – jak zakázat mapování vaší bezdrátové sítě | foto: CHIP

Možná vás už někdy napadlo, jak to Google dělá, že prakticky za všech okolností velmi přesně zjistí, kde se právě nacházíte, a zobrazí vám toto místo na svých mapách.

Kromě GPS, které ale nemusí být vždy dostupné, využívá Google i obrovskou databázi domácích Wi-Fi sítí, kterou neustále doplňuje a aktualizuje během snímkování ulic pro službu Street View. Ne všem se ale líbí, že si Google ukládá název a lokalitu jejich domácí Wi-Fi sítě, takže v roce 2011 Google uvedl způsob, jak se mohou obyvatelé států Evropské unie zanesení jejich Wi-Fi sítě do databáze internetového gigantu vyhnout. Trik spočívá v tom, že do názvu své sítě vložíte i klíčové slovo »_nomap«. Vaše síť se pak může jmenovat například „novakovi_nomap“.

Nicméně tento trik funguje pouze na sběr informací o Wi-Fi sítích Googlem. Microsoft provádí podobný sběr dat, ale klíčové slovo pro vynechání vaší Wi-Fi sítě je »_optout«. Aby se vaše domácí bezdrátová síť nedostala do databáze Googlu ani Microsoftu, musela by se tedy jmenovat například »novakovi_optout_nomap«.

tipzakazmapovani

Aby si vaši Wi-Fi síť neukládal do své databáze Google ani Microsoft, musí mít poněkud složitý název. | Zdroj: CHIP screenshot

mohlo by vás také zajímat: profi aplikace pro analýzu wi-fi už sice zdarma není, ale i přesto stojí za to

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.