Menu
CHIP Speedtest

Aktivace speciálního protokolu pro pokročilé hledání chyb

19.03.2010 09:49 | Redakce Chip
Abyste dokázali lépe vypátrat příčiny chyb, například při haváriích, potřebujete více informací o všech akcích v souvislosti s uživatelskými profily a systémovými zásadami.

Pod Windows NT 4 jste mohli zaměnit soubor »userenv.dll« za speciální ladicí verzi a její pomocí vytvořit log soubor pro hledání chyb. V něm operační systém protokoluje provádění úkolů a nastavení v uživatelských profilech a systémových zásadách. Počínaje Windows 2000 už je tato funkce standardní součástí systému a lze ji snadno aktivovat v systémovém registru.
Chcete-li tak učinit, postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK« otevřete editor registru. Pod Vistou můžete příkaz rovnou zapsat do hledacího pole nabídky Start a stisknout [Enter]. Navigujte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsNTCurrentVersionWinlogon«. Tam pomocí »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD« vytvořte položku »UserEnvDebugLevel«, dvojitým kliknutím ji otevřete a jako hodnotu zadejte jedno z následujících nastavení:

Hexadecimální hodnota    Význam
10001                               Log soubor se standardním výstupem
10002                               Log soubor s rozšířeným výstupem
20001                               Ladicí soubor se standardním výstupem
20002                               Ladicí soubor s rozšířeným výstupem

Po restartu počítače najdete požadované informace v souboru »userenv.log« v adresáři »DebugUserMode« ve vaší složce Windows. Pokud hodnotu »UserEnvDebugLevel« nastavíte na »0« nebo položku zase odstraníte, nebudou Windows žádné protokoly pořizovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání