Menu
CHIP Speedtest

Aktivace systémových ikon v hlavním panelu

05.05.2015 20:47 | Karel Kovar
Aktivace systémových ikon v hlavním panelu

V oznamovací oblasti hlavního panelu zmizely ikony ukazující stav baterie, sítě a ovládání hlasitosti. Jak je znovu aktivovat?

Standardní řešení tohoto problému je snadné: stačí kliknout na volné místo v oznamovací oblasti pravým tlačítkem a v okně, které se objeví, zvolit nabídku »Vlastnosti«. Objeví se okno s názvem »Systémové ikony«, kde je možné aktivovat jednotlivé položky – změnou stavu v sekci »Chování« na »Zapnuto«.

V některých případech ale není možné toto nastavení aktivovat, protože příslušná zatržítka jsou neaktivní – šedá. Na vině je obvykle poškozená systémová konfigurace. Problém lze ale vyřešit otevřením editoru registru a přechodem do větve »HKEY_CURRENT_USERSoftwareClassesLocal SettingsSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersion TrayNotify«. Zde je nutné smazat hodnoty »IconStreams« a »PastIconsStream«. Po restartu počítače by se již měly systémové ikony zobrazovat korektně.

2015-02-tat04-windows-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání