Menu
CHIP Speedtest

Aktualizace polí ve velkých dokumentech

27.12.2015 20:07 | Karel Kovar

Jestliže pracujete s rozsáhlými dokumenty, obvykle v nich používáte také indexy a různé křížové odkazy, které odkazují zpět na další kapitoly a čísla v nich. Pokud ve finále plánujete převést dokument například do formátu PDF, budete chtít, aby všechny odkazy také obsahovaly správné hodnoty.

Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je kliknout na každé pole pravým tlačítkem myši a pomocí kontextového příkazu »Aktualizovat pole«. Pokud chcete ještě zkontrolovat obsah a jeho křížové odkazy, je možné označit celý text s využitím kombinace kláves [Ctrl] + [A] a poté aktualizovat pole pomocí klávesy F9. Ani tato metoda však není stoprocentně úspěšná, protože neoznačí pole v určitých oblastech, jako jsou záhlaví a zápatí.

Místo toho, abyste všechna ta místa kontrolovali ručně, můžete použít malý trik. Nejprve klikněte na tlačítko »Office« a zvolte příkaz »Možnosti aplikace Word«. V okně, které se objeví, klikněte v levé části v sekci »Zobrazení«  a zde v oblasti »Možnosti tisku« přidejte zatržítko k položce »Před tiskem aktualizovat pole«. Nyní už stačí 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání