Menu
CHIP Speedtest

Alternativní sociální síť od Googlu

11.06.2010 08:15 | Redakce Chip
Alternativní sociální síť od Googlu
Nezaujal vás Facebook ani Twitter? Dejte šanci nové mikroblogovací službě Google Hlášky!

Hlavní rozdíl Google Hlášek (v angličtině Google Buzz) oproti Facebooku či Twitteru spočívá v tom, že se nejedná o samostatnou sociální síť, ale že kompletně staví na Gmailu. Bez vlastnictví účtu na Gmailu tedy není možné síť aktivně používat. Základní funkce – možnost něco sdělit ostatním uživatelům v síti – je však shodná.

Pro vyzkoušení Google Hlášek přejděte do Gmailu. V levém panelu klikněte na novou položku »Hlášky« a pokračujte na »Začínáme s hláškami«. Aby mělo používání sítě smysl, musíte najít osoby, které budete tzv. sledovat (přidáte se mezi odběratele hlášek). Tyto osoby pak mohou na oplátku sledovat vás, ale není to podmínkou. Pokud již Gmail či Google Talk nějakou dobu používáte, připraví systém několik návrhů osob, s nimiž komunikujete nejvíce. Z této nabídky tedy vyberte pomocí zatržítka osoby, které chcete sledovat, a potvrďte kliknutím na »Sledovat vybrané osoby a začít používat Hlášky«. V budoucnu můžete tento seznam sledovaných uživatelů kdykoliv upravit.

Na stránce dále najdete textové pole pro psaní hlášek. Pokud do něj prvně kliknete, nabídne vám systém úpravu profilu, který vás budete v síti veřejně prezentovat. Případné změny potvrďte kliknutím na »Uložit profil a pokračovat«. Od této chvíle již můžete zveřejňovat cokoliv, co vás napadne. Kromě textu lze do hlášek vkládat fotografie i odkazy. Podobně jako na Facebooku mohou ostatní označit vaše hlášky příznakem „To se mi líbí“ nebo je okomentovat.

Klinutím na odkaz »Spřízněné weby« lze Google Hlášky propojit se službami, jako je Twitter, Flickr, YouTube, Picasa a další. Své příspěvky na těchto webech tak můžete nechat přesměrovat do Google Hlášek. Opačný postup – tj. přeposílat hlášky dál – však (zatím) není možný.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání