Menu
CHIP Speedtest

Android: Analýza paměti

26.05.2016 15:52 | Radek Kubeš
Android: Analýza paměti

Místa v paměti smartphonu nebo tabletu není nikdy dost, a tak nezbývá než občas interní úložiště a/nebo paměťovou kartu pročistit. 

Základní informace o stavu zaplnění paměti a karty mobilního zařízení vám poskytne nabídka »Nastavení | Úložiště a USB«, ve které se především dozvíte, kolik místa zabírají instalované aplikace, fotografie, videa nebo hudební soubory. Důkladnější analýzu provede například bezplatná aplikace Memory Map, která pomocí různě velkých čtyřúhelníků znázorní velikost jednotlivých složek a souborů i zbývající kapacitu volného místa – vždy v patřičném poměru velikosti. Pomocí posunu v mapě obsahu interního úložiště či microSD karty a zoomování dvěma prsty podrobně zjistíte, jaká data zabírají nejvíce místa. Přidržením prstu na konkrétním souboru zobrazíte náhled jeho obsahu, společně s podrobnými informacemi o jeho velikosti a poslední změně a samozřejmě i s tlačítkem pro jeho smazání. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání