Menu
CHIP Speedtest

Android: Android 6.0.1 bez Googlu

13.10.2016 08:38 | Radek Kubeš
Android: Android 6.0.1 bez Googlu

Oblíbená alternativní ROM, tedy verze Androidu bez aplikací a služeb Googlu, CyanogenMod vychází ve verzi označené 13.0, postavené na novém Androidu 6.0.1. 

Aktualizace jádra Androidu je důležitá především z bezpečnostního hlediska, protože CyanogenMod 13.0 opravuje dvě ze čtyř objevených bezpečnostních děr QuadRooter (umožňujících škodlivé aplikaci získat oprávnění administrátora a zcela ovládnout mobilní zařízení). Mezi další vylepšení patří například nové ovládací prvky v panelu notifikací nebo automatické vypínání spuštěného Wi-Fi hotspotu při neaktivitě (odpojení) všech klientů. Nově lze také řídit přístup instalovaných aplikací na internet (můžete povolit jen Wi-Fi nebo připojení úplně zakázat), u zařízení připojených přes Bluetooth se zobrazuje informace o zbývající kapacitě jejich akumulátoru a na zamykací obrazovce mobilního zařízení lze zobrazit aktuální informace o počasí. Instalační balíčky operačního systému CyanogenMod pro desítky různých smartphonů a tabletů najdete na webu download.cyanogenmod.org.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání