Menu
CHIP Speedtest

Android: Android 6 pro LG G3

25.05.2016 15:48 | Radek Kubeš
Android: Android 6 pro LG G3

LG se velmi příkladně stará o svůj dva roky starý smartphone G3, ve své době špičkový model telefonu vybavený QHD displejem a fotoaparátem s laserovým ostřením.

Jihokorejský výrobce dokonce připravil upgrade na Android 6 Marshmallow, který by se měl v ideálním případě instalovat formou OTA aktualizace, tedy bez nutnosti resetovat a zcela přemazat obsah smartphonu. V mnoha případech ale OTA aktualizace nabízena není, jak si můžete sami ověřit v nabídce »Nastavení | Obecné | Info o telefonu | Centrum aktualizací | Aktualizace softwaru«.

Pokud vám váš LG G3 OTA aktualizaci nenabídne, musíte si poradit sami. K manuální aktualizaci Androidu na verzi 6.0 budete potřebovat obraz instalace Androidu 6 pro LG G3, který si stáhnete pod odkazem bit.ly/1TiNF2z . Dále potřebujete ještě aplikaci LG Flash Tool 2014, kterou najdete pod odkazem bit.ly/1XRvKYF , a samozřejmě USB kabel pro propojení smartphonu s počítačem. Nezapomeňte si také předem zazálohovat obsah smartphonu.

Vypněte telefon a spusťte jej v tzv. download módu, což provedete současným stisknutím hlavního vypínače a tlačítka pro zvýšení hlasitosti na zadní straně smartphonu a připojením USB kabelu. O přechodu do download módu vás bude informovat nápis na displeji. V počítači spusťte aplikaci LG Flash Tool2014 av jejím okně nastavte jako »Selected Type« hodnotu »CDMA« a jako »PhoneMode« zvolte »CZ_EMERGENCY«. V řádku »Select KDZ file« klikněte na ikonu se složkou a vyhledejte stažený soubor s obrazem Androidu 6.0 s koncovkou »KDZ«. Pak pokračujte volbou »Normal Flash« a v následujícím okně jen klikněte na tlačítko »Start«.

Přehrání nového operačního systému do smartphonu LG G3 nějakou dobu trvá a LG Flash Took 2014 vás možná během procesu vystraší varovným hlášením, že se nelze připojit k serveru. Nemusíte se ale děsit, po několika minutách se smartphone restartuje a spustí se s novým Androidem 6.0. Na náš testovací smartphone LG G3, neoficiálně aktualizovaný na Android 5.0, zapůsobila aktualizace na Android 6.0 jako živá voda – telefon je výrazně svižnější, nezasekává se a déle vydrží na akumulátor.

POZOR : Námi popisovaný postup aktualizace smartphonu LG G3 na Android 6.0 je bezpečný, provádíte jej však pouze na vlastní nebezpečí. Během upgradu dojde ke smazání obsahu smartphonu, proto si předem zazálohujte jeho obsah. 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání