Menu
CHIP Speedtest

Android: Deaktivace automatických aktualizací

28.06.2016 08:10 | Radek Kubeš
Android: Deaktivace automatických aktualizací

Automatické aktualizace aplikací instalovaných z Obchodu Play do smartphonu nebo tabletu s Androidem jsou na jednu stranu užitečné a šeří čas, ale ne vždy musí být nutně prospěšné. 

Typicky může jít o situace, kdy jsou v nové verzi aplikace po jejím uvolnění odhaleny funkční nebo bezpečnostní chyby nebo když nové aktualizace z nějakého důvodu odstraní některou z funkcí aplikace. Pokud chcete mít aktualizace aplikací pod svou kontrolou, otevřete si ve svém mobilním zařízení Obchod Play, klepnutím na tlačítko v levém horním rohu otevřete hlavní nabídku a přejděte do »Nastavení«. Zde klepněte hned na první položku »Automatické aktualizace« v oddílu »Obecné« a pak označte předvolbu »Neaktualizovat aplikace automaticky«. I v případě, že chcete automatické aktualizace zachovat, označte alespoň předvolbu »Aktualizovat aplikace automaticky jen prostřednictvím Wi-Fi«. Když už jste v nabídce nastavení Obchodu Play, věnuje také pozornost sekci »Oznámení«, kde najdete položku »Automatické aktualizace aplikací«. Jestliže automatické aktualizace aplikací pro Android používáte, ale zároveň nestojíte o oznámení pokaždé, když je nějaká nová verze stažena a instalována, zrušte označení této předvolby.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání