Menu
CHIP Speedtest

Android/iOS: Přehrávání hudby přímo z Dropboxu

25.03.2015 17:17 | Radek Kubeš
Android/iOS: Přehrávání hudby přímo z Dropboxu

Cloudové úložiště Dropbox můžete snadno přetvořit na svoji vlastní hudební streamovací službu, která vám kdykoli a z jakéhokoli zařízení zpřístupní vaše MP3. 

Nejdříve si do svého Dropboxu, nejlépe do složky »Music«, nahrajte hudbu, kterou chcete mít k dispozici pro streamování. Další postup se liší podle operačního systému vašeho zařízení. Uživatelé iPhonů či iPadů to mají o trochu jednodušší, protože jim stačí instalovat si bezplatnou aplikaci DropTunes z App Storu. Aplikace se propojí s Dropboxem na nabídne přehrávání hudby, kterou máte uloženou v cloudu.

Chcete-li stejnou funkci využít i ve svém smartphonu nebo tabletu s Androidem, otevřete si v internetovém prohlížeči odkaz droptun.es a klepněte na tlačítko »Go to the Web App«. Na následující stránce pokračujte odkazem »try the HTML5 version« a poté povolte přístup aplikace DropTunes k vašemu Dropboxu. Nyní se v prohlížeči otevře stránka s přehrávačem, kde můžete volit soubory k přehrávání. Stejným způsobem lze prostřednictvím internetového prohlížeče přehrávat hudbu z Dropboxu také v počítači.

droptunes-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání