Menu
CHIP Speedtest

Android & iOS: Snadný přechod na iOS

08.10.2016 08:51 | Radek Kubeš
Android & iOS: Snadný přechod na iOS

Zlákalo vás pořízení nového iPhonu a rádi byste jej vyměnili za svůj smartphone s Androidem? 

Ukážeme vám, jak se v takovém případě vyhnout otravnému a zdlouhavému přenášení kontaktů, zpráv, fotografií, videí, obsahu kalendáře, nastavení e-mailových účtů a záložek oblíbených internetových stránek. S naším postupem navíc neproběhne výměna těchto často velmi osobních dat prostřednictvím cloudu, ale jen ve vaší domácí Wi-Fi síti. Vše, co budete potřebovat, je jednoduchá aplikace Move to iOS, kterou najdete v Obchodě Play a kterou si instalujete do svého současného smartphonu s Androidem.
Obsah z Androidu lze do iPhonu přenést pouze při jeho oživení – tedy úvodní konfiguraci po vybalení nového smartphonu nebo po resetu používaného iPhonu do továrního nastavení. V iPhonu si nejprve zvolte jazyk uživatelského rozhraní systému iOS, následně zemi a Wi-Fi síť pro připojení k internetu. Projděte aktivací smartphonu, nastavením polohovacích služeb a vytvořením zamykacího kódu. Pak v okně »Aplikace a data« zvolte možnost »Přenést data z Androidu«. Nyní vezměte svůj smartphone s Androidem a instalujte si do něj aplikaci Move to iOS (Přechod na iOS) z Obchodu Play. Spusťte ji, klepněte na »Pokračovat« a potvrďte souhlas s podmínkami použití aplikace. V iPhonu klepněte také na »Pokračovat«, aby se vám zobrazil šesti- nebo desetimístný kód pro spárování obou zařízení. Zadejte tento kód do aplikace Move to iOS a počkejte, než se oba smartphony propojí novou Wi-Fi sítí, vytvořenou smartphonem s Androidem. Po propojení vám aplikace Move to iOS nabídne výběr obsahu k přenosu. Až přenesete svoje kontakty, kalendář, fotografie a další obsah ze smartphonu s Androidem, můžete dokončit úvodní nastavení svého nového iPhonu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání