Menu
CHIP Speedtest

Android/iOS: Stahování filmů z Netflixu

02.03.2017 08:32 | Radek Kubeš
Android/iOS: Stahování filmů z Netflixu

Celkem nedávno streamovací služba Netflix konečně umožnila stáhnout si celé filmy a epizody seriálů do paměti smartphonu či tabletu, abyste si je mohli přehrávat i na cestách, kdy nechcete nebo nemáte možnost využívat internetové připojení.

Stahování obsahu z Netflixu funguje podobně jako u hudebních streamovacích služeb typu Spotify či Hudba Google Play. Off-line obsah je uložen ve speciálním formátu, takže samozřejmě nepočítejte s tím, že byste downloadem získali soubor s filmem či seriálem, který by bylo možné sdílet dál. Stahování obsahu do paměti mobilního zařízení funguje naprosto jednoduše, stačí jen klepnout na novou ikonku vedle názvu pořadu ve výpisu filmů a seriálů. Stáhnout k off-line přehrávání lze všechen obsah vytvořený přímo Netflixem i mnoho dalších položek z knihovny, ovšem u některých položek autorská práva stažení neumožňují. V nastavení aplikace vám doporučujeme aktivovat předvolbu »Wi-Fi Only«, která zajistí, že bude obsah k přehrávání bez připojení k internetu stahován jen přes Wi-Fi sítě, a podle kapacity úložiště vašeho mobilního zařízení si zvolte kvalitu stahovaného videa (»Video Quality«). Velikost filmu staženého v kvalitě »Standard« bude oproti volbě »Higher« zhruba poloviční. Obsah stažený k off-line přehrávání najdete v aplikaci Netflix pod nabídkou »My Downloads«. Zde také můžete již zhlédnuté filmy a seriály smazat. Smazání veškerého staženého obsahu se provádí přímo v nastavení aplikace volbou »Delete All Downloads«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání