Menu
CHIP Speedtest

Android: Klávesnice s českými znaky

21.12.2013 07:00 | Radek Kubeš
Android: Klávesnice s českými znaky

Alternativních klávesnic pro zařízení s Androidem existuje velmi mnoho, ne všechny si však poradí s češtinou. 

Psát české znaky sice klávesnice většinou dovedou, často jim ale chybí slovníky pro predikci textu. Pokud píšete opravdu hodně, může být pro vás zajímavá zdarma dostupná klávesnice Hacker's Keyboard, která obsahuje samostatnou řadu znaků s českou diakritikou, a dokonce i klávesy s šipkami pro pohyb kurzoru, stejně jako je tomu u klasické klávesnice počítače. Český slovník si do Hacker's Keyboard snadno doinstalujete.

Poté, co si instalujete aplikaci Hacker's Keyboard a balíček s češtinou z Google Play, je třeba klávesnici povolit v nastavení vašeho tabletu. Přejděte proto do »Nastavení | Jazyk a zadávání« a zde jako výchozí klávesnici zvolte Hacker's Keyboard. Pak ještě klepněte na tlačítko pro nastavení vlastností klávesnice a zde otevřete předvolbu »Vstupní jazyky«, kde zvolte češtinu a případně i angličtinu. Pak už zbývá jen nastavení predikce slov v českém jazyce, které provedete označením předvolby »Suggestions in landscape mode«. Povšimněte si také předvoleb »Keyboard view settings«, kde můžete zvolit velikost klávesnice (v procentech z celkové výšky obrazovky) pro horizontální i vertikální orientaci tabletu. Další položky nastavení se týkají například i klávesových zkratek a ostatních funkcí klávesnice.

Hacker's Keyboard je třeba před použitím ještě přepnout v některé z aplikací, kde budete psát text, například v e-mailovém klientovi Gmail. Klepněte na tlačítko klávesnice v pravém dolním rohu obrazovky a z nabídky zvolte Hacker's Keyboard. Nyní už můžete začít s novou klávesnicí psát, jazyky se přepínají tahem prstu po mezerníku.

and1-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání