Menu
CHIP Speedtest

Android: Kontakty na ploše

21.10.2013 13:58 | Radek Kubeš
Android: Kontakty na ploše

Pomocí widgetu si můžete na plochu smartphonu umístit kontakty na nejčastěji volané osoby ze svého telefonního seznamu.

Jednoduchým trikem si můžete usnadnit volání i psaní SMS na nejčastěji používané kontakty ze svého telefonního seznamu. V seznamu všech instalovaných aplikací přejděte na záložku »Widgety« a zde nalistujte položku »Kontakt«. Pro umístění malého tlačítka vybraného kontaktu na pracovní plochu smartphonu použijte widget »Kontakt« s označením »1 × 1«. Následně se otevře váš telefonní seznam, ze kterého vyberte požadovaný kontakt. Jedním klepnutím na tlačítko na obrazovce smartphonu pak rychle vyvoláte možnost zavolat nebo napsat zprávu.

Výše uvedený postup platí pro zařízení s operačním systémem Android 4.x. Na smartphonech se stále ještě hojně používanou verzí 2.x použijte jiný trik. Podržte prst na prázdném místě obrazovky a z otevřené nabídky zvolte »Zástupce | Kontakt«. Pak už opět stačí jen vybrat kontakt z adresáře telefonu. Je také možné, že v nabídce widgetů poskytovaných konkrétními výrobci smartphonů najdete speciální widgety, zaměřené právě na umístění nejčastěji používaných kontaktů na obrazovku telefonu.

2-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání