Menu
CHIP Speedtest

Android: Lokalizace s úsporou energie

26.02.2016 10:22 | Radek Kubeš
Android: Lokalizace s úsporou energie

Lokalizační služba Androidu neustále kontroluje vaši aktuální polohu a sdílí ji s aplikacemi, kterým tuto funkci povolíte. 

Díky tomu máte například na domovské obrazovce vždy k dispozici aktuální informace o počasí v místě, kde se právě nacházíte, a také další aplikace vám nabízejí služby související s vaší polohou. Lokalizační služba fungující na pozadí samozřejmě konzumuje energii akumulátoru vašeho smartphonu, bylo by však nepraktické ji zcela vypnout – přišli byste o velkou část komfortu při používání smartphonu mimo domov. Nastavení Androidu ale umožňuje energetické nároky lokalizační služby alespoň trochu zkrotit. Přejděte do »Nastavení | Umístění« a zde použijte volbu »Režim«. Ve výchozím nastavení bývá aktivován režim »Vysoká přesnost (GPS a sítě)«, který sice určuje polohu přesně, ale zároveň je energeticky nejnáročnější. Proto je výhodnější zvolit režim »Úspora baterie (pouze sítě)«, který určuje polohu na základě spojení se základnovými stanicemi mobilních sítí. Tato přesnost lokalizace pro většinu běžných funkcí postačí a není tak náročná na kapacitu akumulátoru. Nejpřesnější režim byste měli používat ve spojení s navigačními aplikacemi, kdy je přesná lokalizace velmi důležitá.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání