Menu
CHIP Speedtest

Android: Multimediální zařízení v Total Commanderu

27.02.2016 10:29 | Radek Kubeš
Android: Multimediální zařízení v Total Commanderu

Novější smartphony a tablety se již k počítači nepřipojují jako tzv. Mass Storage, ale jako multimediální zařízení (MTP). 

V podstatě to znamená, že se soubory v paměti mobilních zařízení můžete pracovat jen prostřednictvím Průzkumníka Windows a například oblíbený správce souborů Total Commander obsah úložiště nezobrazí. Řešením je stažení a instalace plug-inu Windows Media Audio 2, který najdete pod odkazem bit.ly/205KPXD. Rozbalte komprimovaný balíček s plug-inem, použijte v Total Commaneru nabídku »Konfigurace | Možnosti | Doplňky« a pak klikněte na tlačítko »Konfigurovat« v nabídce »Doplňky systému souborů (WFX)«. V dalším okně použijte tlačítko »Přidat« a najděte cestu ke staženému doplňku »wpdplug.wfx« (nebo »wpdplug.wfx64«, pokud používáte 64bitovou verzi Total Commanderu). Pak už jen tlačítkem »OK« potvrďte přidání doplňku. Když nyní připojíte mobilní zařízení v režimu MTP, přejděte v nabídce Total Commanderu na »Místa v síti« a zde pod položkou »MediaAudio2« můžete otevřít obsah interního úložiště vašeho smartphonu či tabletu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání