Menu
CHIP Speedtest

Android: Odstranění zbytečných aplikací

02.04.2016 10:06 | Radek Kubeš
Android: Odstranění zbytečných aplikací

Výrobci smartphonů s Androidem mají bohužel ve zvyku zaplevelit čerstvě instalovaný telefon mnoha aplikacemi, o kterých se domnívají, že bez nich budoucí majitelé telefonů nemohou žít.

A že by si je ani sami nedokázali instalovat z Obchodu Play. Nejjednodušším způsobem, jak se jich zbavit, je přemístění jejich ikon na domovské obrazovce do zvláštní složky, ale nejedná se o příliš praktické řešení, protože vás budou i nadále obtěžovat notifikace těchto aplikací, které se budou aktualizovat či jinak hlásit o vaši pozornost.

Daleko účinnější je deaktivace těchto aplikací v nastavení Androidu. Přejděte do nabídky »Nastavení | Aplikace | Vše« a postupně vybírejte aplikace, kterých se chcete zbavit. V nastavení každé z nich pak klepněte na tlačítko »Deaktivovat« a pak ještě na »Vymazat data«. Tím zcela zastavíte aktivity nechtěných aplikací. Pokud byste některou z nich v budoucnu chtěli používat, najdete ji na seznamu »Deaktivované« a můžete ji snadno zpět aktivovat.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání