Menu
CHIP Speedtest

Android: Off-line čtení webů

01.04.2016 10:03 | Radek Kubeš
Android: Off-line čtení webů

Chcete si číst webové stránky v metru nebo kdekoli jinde, kde není připojení k internetu?

Pak si instalujte aplikaci Pocket, která uloží textový obsah stránky do paměti mobilního zařízení, abyste si jej mohli kdykoli přečíst. Pocket je k dispozici zdarma v Obchodě Play, aplikaci stačí instalovat a přihlásit se k ní prostřednictvím Google účtu. Webové stránky k pozdějšímu přečtení pak můžete ukládat přímo z internetového prohlížeče pomocí nabídky pro sdílení obsahu. Zde zvolte funkci »Add to Pocket«, a obsah stránky bude automaticky uložen do aplikace. Nemusíte se přitom nijak strachovat o dostatek kapacity v paměti vašeho zařízení – ukládán je pouze textový obsah a nanejvýš jeden obrázek, takže ani stovky článků nezaberou mnoho místa.

Obsah aplikace Pocket je navíc automaticky synchronizován s cloudovým úložištěm, takže budete mít svoje články vždy k dispozici ve kterémkoli zařízení, do kterého si instalujete aplikaci Pocket a přihlásíte se stejným uživatelským účtem. Aplikace Pocket je k dispozici nejen pro Android, ale také pro iOS, a dokonce i formou doplňků pro internetové prohlížeče Firefox a Chrome. Přímo z internetového prohlížeče v počítači si pak můžete posílat články do aplikace Pocket – a třeba si je dočíst cestou z práce domů.

Ovládání samotné aplikace Pocket je velmi snadné, její základní nastavení například umožňuje změnu pozadí ze světlého na tmavé, podle toho, co je příjemnější vašim očím. K dispozici je i režim »Use true black«, zobrazující na OLED displejích opravdu černé pozadí. Články jsou v aplikaci Pocket často zobrazovány v daleko lepší podobě pro čtení než přímo na webu (není-li k dispozici jeho mobilní či responzivní verze), ale pokud by vám zobrazení nevyhovovalo nebo se obsah nenačetl korektně, můžete použít volbu »Switch to Web View« pro zobrazení původní webové stránky (je nezbytné připojení k internetu). 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání