Menu
CHIP Speedtest

Android: Připojení k Wi-Fi přes QR kód

01.08.2016 14:57 | Radek Kubeš
Android: Připojení k Wi-Fi přes QR kód

Pro připojení k domácí Wi-Fi je samozřejmě důležité používat co nejsilnější heslo, abyste zamezili komukoli cizímu přístup k vaší síti. 

Dlouhá a složitá hesla, kombinující písmena, číslice a další znaky, jsou sice bezpečná, ale může být komplikované je sdělit třeba vašim přátelům, kteří přijdou na návštěvu a potřebují použít vaše připojení k internetu.

Elegantní řešení nabízí internetová služba QR Code Generator – WiFi Access, dostupná na adrese bit.ly/1u9yVWi. Do formuláře na webové stránce vyplníte název vaší sítě (tzv. SSID), přístupové heslo a zvolíte typ zabezpečení (pravděpodobně »WPA/WPA2«). Po kliknutí na tlačítko »Generate WiFi QR Code« webová aplikace vygeneruje QR kód, ve kterém budou zaneseny přihlašovací údaje k vaší síti. Tento kód si můžete následně stáhnout jako bitmapový či vektorový obrázek a vytisknout.

Pro připojení k vaší Wi-Fi síti pak bude kromě vygenerovaného kódu potřeba i čtečka QR kódů ve smartphonu. Některé fotoaplikace pro Android mají QR čtečku integrovanou, ale pokud to není váš případ, můžeme vám doporučit například spolehlivou aplikaci QR čtečka od českého Seznamu. Po sejmutí kódu fotoaparátem smartphonu se v QG čtečce zobrazí informace o Wi-Fi síti a aplikace vám rovnou umožní připojení k internetu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání