Menu
CHIP Speedtest

Android: Propojení souborů z Disku Google s kalendářem

10.06.2015 20:52 | Radek Kubeš
Android: Propojení souborů z Disku Google s kalendářem

K záznamům v Kalendáři Google lze připojit soubory z Disku Google.

Abyste měli k termínu schůzky v kalendáři ihned k dispozici i související dokumenty, můžete ve smartphonech a tabletech s Androidem propojit Kalendář Google s cloudovým úložištěm Disk Google.

Spusťte Kalendář Google a klepněte na červené tlačítko pro vytvoření nové události. V editoru nového záznamu v kalendáři pak můžete samozřejmě zadat název a popis události, její termín a místo konání. Jestliže však sjedete ještě trochu dolů, najdete zde předvolbu »Přidat přílohu«. Klepnutím na tuto funkci otevřete obsah svého úložiště u cloudové služby Disk Google, kde můžete klepnout na libovolný soubor a pak na »Vybrat«. Tento soubor bude poté připojen k záznamu v kalendáři.

Pamatujte na to, že připojování souborů z Disku Google funguje pouze u událostí v Kalendáři Google, a nikoli v jiných kalendářových aplikacích, které třeba máte ve svém smartphonu nastaveny jako výchozí.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání