Menu
CHIP Speedtest

Android: Rodičovský zámek

11.08.2014 11:19 | Radek Kubeš
Android: Rodičovský zámek

Nechtějí vaše děti pustit svůj tablet z ruky, ani když se mají učit, jíst nebo spát? Pak nezbývá než nasadit razantnější domlouvací techniky. 

Pro zařízení s Androidem existuje šikovná aplikace DinnerTime, kterou je třeba instalovat do smartphonu či tabletu dětí a také do rodičovského smartphonu.

Instalaci aplikace DinnerTime začněte na dětském tabletu či smartphonu, kde po jejím prvním spuštění zvolte nabídku »Kid«. Následně je nutné zvolit českou předvolbu a telefonní číslo rodičovského smartphonu a klepnout na tlačítko »Send SMS«. Do rodičovského smartphonu bude odeslána SMS zpráva s odkazem, který je třeba otevřít, aby došlo ke spárování s dětským zařízením. Nejdříve však instalujte aplikaci DinnerTime i do rodičovského smartphonu a zvolte nabídku »Parent«. Pak použijte odkaz z SMS zprávy a následně v automaticky otevřeném okně klepněte na »Confirm« pro potvrzení telefonního čísla. Na dětském zařízení je ještě nezbytné povolit aplikaci DinnerTime administrátorská práva, což provedete klepnutím na tlačítko »Let’s Activate« a poté na »Aktivovat«.

Po instalaci a spárování dětských a rodičovských zařízení můžete ve svém smartphonu používat tlačítka »Dinner Time«, »Bed Time« a »Take a Break«, která na zvolenou dobu zablokují dětský tablet či smartphone. Po uplynutí nastaveného času (který můžete snadno upravovat) je zařízení automaticky odblokováno, popřípadě jej můžete odblokovat sami.

Rodičovská část aplikace DinnerTime je k dispozici také pro iPhony s operačním systémem iOS. Dětská zařízení je navíc možné ovládat z více rodičovských smartphonů a stejně tak lze prostřednictvím jednoho smartphonu ovládat více dětských zařízení.

a1481-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání