Menu
CHIP Speedtest

Android: Sférické snímky

30.07.2016 14:52 | Radek Kubeš
Android: Sférické snímky

Aplikace Fotoaparát Google, kterou najdete v zařízeních s čistým Androidem (tedy ve smartphonech a tabletech řady Nexus)

Ale kterou lze z Obchodu Play doinstalovat i do většiny dalších mobilních zařízení s Androidem, obsahuje vyspělou funkci pro fotografování panoramat i tzv. sférických snímků. Tuto funkci, nazvanou i v české verzi aplikace Fotoaparát Google Photo Sphere, najdete v předvolbách aplikace, vyvolaných klepnutím na tlačítko v levém horním rohu obrazovky.

Použití funkce Photo Sphere je pak už velmi snadné, navíc je k dispozici i nápověda. Při pořizování snímků pro sférickou fotografii stačí otáčet smartphonem tak, aby střed záběru, označený bílým kroužkem, korespondoval s modrými body. Tímto způsobem pořídíte snímky svého okolí, které na první pohled možná budou vypadat zcela nesouvisle, navíc budou mít různou expozici. Aplikace Fotoaparát Google však všechny pořízené snímky upraví a složí je do bezešvé sférické fotografie.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání