Menu
CHIP Speedtest

Android: Smartphone jako dětská chůvička

24.06.2014 12:37 | Radek Kubeš
Android: Smartphone jako dětská chůvička

Máte-li k dispozici nepotřebný smartphone nebo tablet s Androidem, snadno jej můžete proměnit na dětskou chůvičku s detekcí zvuku. 

Kromě jednoho zařízení, umístěného v dětském pokoji, budete potřebovat už jen aplikaci Dormi – chůvička, kterou instalujete jak na telefon u dítěte, tak na svůj smartphone či tablet. Ovládání aplikace Dormi – chůvička je naprosto jednoduché: po spuštění na obou zařízeních aplikace automaticky vyhledá druhý smartphone či tablet ve stejné Wi-Fi síti a vám stačí jen potvrdit jejich spárování. Pomocí nabídky v levém horním rohu aplikace si následně určíte, které ze zařízení je u dítěte (»Child device«) a které používá rodič (»Parent device«). Pak už stačí jen chůvičku aktivovat posunutím tlačítka s modrým kolečkem na tlačítko s modrým trojúhelníkem. Aplikace Dormi – chůvička přitom může fungovat i jako vysílačka či interkom. K takovému použití slouží tlačítka »Listen« a »Speak«. Jestliže je navíc smartphone v dětském pokoji vybaven senzorem okolní teploty, aplikace Dormi – chůvička přenese na rodičovské zařízení i údaj o aktuální teplotě. Jako zařízení na straně dítěte můžete využít i svůj jinak běžně používaný smartphone se SIM kartou – Dormi – chůvička vám pak na rodičovské zařízení bude posílat upozornění na příchozí hovory a SMS zprávy. Propojení obou (nebo dokonce i více) zařízení je navíc možné nejen přes Wi-Fi, ale také přes mobilní telefonní síť.

a1473-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání